stijn 4fQAMZNaGUo unsplash

Noortel on taas võimalus avastada Euroopat tasuta reisipassiga

Alates 4. oktoobrist saavad 18-aastased Eesti noored taas taotleda DiscoverEU programmi raames reisipassi, mille abil avastada Euroopa mitmekesist kultuuri ja ajalugu ning tutvuda uute inimestega. Eesti noorte vahel läheb jagamisele 109 reisipassi. 

„Mitte ühegi pildi või tekstiga pole võimalik edasi anda, mis tunne on süüa šokolaadisaiakest ja juua kohvi Pariisis Eiffeli torni all, külastada Itaalia kõige ilusamaid järvesid, sõita ratastega läbi Viini, vaadata küngastelt üle terve Monaco, Oslo või Nizza ning sõita rongiga läbi Alpide mööda muinasjutulist raudteed. Kõike seda ühe reisi jooksul,” meenutab eelmisel aastal DiscoverEU raames Euroopas rännanud Kristian Pärt. „Need on kogemused ja elamused, mis tagasi mõeldes toovad kananaha ihule.” 

Haridus- ja Noorteameti DiscoverEU ja Euroopa Solidaarsuskorpuse koordinaator Anni Tetsmann sõnas, et lisaks tasuta reisipassile saavad noored ka DiscoverEU Euroopa noortekaardi, mis pakub hinnasoodustust kultuuriobjektide külastamiseks, õpinguteks, sportimiseks, kohaliku transpordi, majutuse, toidu ja muu sellise jaoks. 

“Oma unistuste sihtkohtade avastamiseks kasutatakse peamiselt ronge ning reisida võib nii üksi kui ka kuni neljaliikmelise seltskonnaga. Samuti on oma reisiplaane võimalik kombineerida teiste DiscoverEU reisijatega DiscoverEU Facebooki grupi kaudu,” lisas ta.

Reisipassi taotlemiseks peab noor olema sündinud ajavahemikus 1. jaanuar – 31. detsember 2005 ning olema kas Euroopa Liidu liikmesriigi sh ülemeremaade ja -territooriumide, Islandi, Liechtensteini, Põhja-Makedoonia, Norra, Serbia või Türgi kodanik või elanik. Samuti tuleb kandideerijatel osaleda Euroopa Liidu teemalises viktoriinis (välja arvatud juhul, kui kandideeritakse rühmaliikmena).

Taotlusvoor on avatud 4. oktoober kell 13 kuni 18. oktoober kell 13. Reis peab toimuma ajavahemikus 1. märts 2024 – 31. mai 2025 ning kestma kuni 30 päeva.

Noored, kelle reisi raskendab puue või mõni muu terviseprobleem, saavad küsida abi ja toetust. Inspiratsiooni reisimiseks ning häid nõuandeid leiab varasematel aastatel programmis osalenud noorte kogemuslugudest.

Erasmus+ egiidi all tegutseva DiscoverEU kohta leiab rohkem infot ning kandideerida saab DiscoverEU veebilehel.

Reisipasse on jagatud alates 2018. aastast kokku pea 250 000 noorele eurooplasele.    

Allikas: Haridus- ja Noorteamet

Vaata ka:

horoskoop tahemargid 1

Tervise ja Heaolu Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Tervise ja Heaolu Horoskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna

horoscope 2

3 tähemärki, kellel tuleb teisipäeval 18.06.24 hea päev ja 3 tähemärki, kellel mitte nii hea

Tähemärgid, kellel võib tulla mitte nii hea päev teisipäeval, 18. juunil 2024 Vähk (21. juuni