Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
soomekiirabi.minuaeg

Noorte seas levib ohtlik trend: Jahutus- ja antifriisivedeliku tarbimine Soomes

Hiljutised raportid üle kogu Soome on tõstatanud muret uue ja ohtliku trendi pärast noorte seas – jahutus- ja antifriisivedeliku tarbimine. See tegevus on eriti ohtlik, kuna antifriis sisaldab etüleenglükooli, mis on inimestele mürgine.

Mürgistuse sümptomid ilmnevad kiiresti ja võivad hõlmata oksendamist, peavalu, segadust ja isegi krampe. Seetõttu on oluline, et igaüks, kes on neelanud isegi väikese koguse vedelikku või kellel on kahtlus, et ta on seda teinud, suunataks viivitamatult arsti juurde.

Tervishoiuametnikud ja koolid üle kogu Soome on hakanud aktiivselt teavitustööd tegema, et hoiatada noori ja nende vanemaid selle uue ja eluohtliku suundumuse eest. Lisaks on palutud vanematel jälgida, et nende kodus hoitavad jahutus- ja antifriisivedelikud oleksid lastele kättesaamatud.

Olukorra tõsidust rõhutades on tervishoiutöötajad ja toksikoloogid rõhutanud, et isegi väike kogus antifriisi võib olla surmav. Seega on oluline teadvustada noori antifriisivedeliku kasutamise tõsistest ohtudest ja julgustada neid otsima abi või nõu, kui nad puutuvad kokku peer-survega selliseid aineid tarbima.

Kõik, kes kahtlustavad antifriisivedeliku tarbimist, peaksid viivitamatult pöörduma arsti poole või helistama mürgistuskeskusesse, et saada juhiseid edasiseks tegutsemiseks.

Vaata ka:

minuaeg.com pakapikk jpg

TEST: Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime!

Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime Tee oma valik ja vali 1-6

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash jpg

Täna võib lotoõnn naeratada just neile kahele tähemärgile.

Laupäev 9.12.2023 toob endaga kaasa võimaluse, et fortuuna naeratab eriti kahele tähemärgile loteriil. Jäär: Jäärade

error: Sisu on kaitstud!