Tuesday , 18 January 2022
Screenshot 2021 10 26 at 21.06.02

Netikelmid petsid Tallinna elanikelt välja ligi 8500 eurot

End pangatöötajatena esitlenud internetikelmid petsid kolmelt Tallinna elanikult kokku välja ligi 8500 eurot, vahendab BNS.

19. oktoobril helistati Põhja-Tallinnas elavale 48-aastasele naisele, esitleti ennast Swedbanki töötajana ja teatati, et tema nimel on esitatud laenutaotlus, edastas Põhja prefektuur. Selle tühistamiseks küsiti naiselt internetipanga kasutajatunnust ja paluti kinnitada toiminguid Smart-ID PIN-koodidega, mida naine vastavalt juhistele ka tegi. Selle tulemusena tehti avaldaja pangakontolt rohkem kui 1300 euro suurune makse teise panka temale tundmatu inimese kontole.

14. oktoobril helistas Kesklinnas töötavale 58-aastasele mehele vene keelt kõnelev inimene, kes esitles ennast Swedbanki töötajana. Mehe vastuse peale, et tal puudub Swedbanki konto, nimetas helistaja ennast SEB panga töötajaks. Helistaja selgitas, et Narvas üritati mehele luua Smart-ID konto ja sooviti võtta tema nimel laenu. Lisaks olevat mehel kümme arvet, mida ei ole makstud. Arvete tühistamiseks kuvati panga aken ja sõnumi saabudes andis mees oma panga salasõna ning sisestas PIN1  ja PIN2-koodi. 15. oktoobril avastas mees, et tema kontolt on tehtud tundmatule inimesele mitu ülekannet kogusummas ligi 4000 eurot.8. oktoobril sai Mustamäel elav 67-aastane naine mobiiltelefonile sõnumi LHV panga tunnustega, et kinnitada makse. Naine vajutas lingile, et soovib Apple Pay’d ja viipemakset, mille järel sai oma e-postile ka pangast teate, et Apple Pay ja viipemakse on rakendunud. Seejärel sai naine ehtsana näiva panga pakkumine, et tehingute puhul alla 30 euro pole vaja PIN2. Naine nõustus sellega ja peale seda sai SMS-i kaudu teateid, et kontol on kinnitamata tehinguid ja jälle oli sõnumis ka link. Kuna kõik tundus õige olevat, klikkis naine lingil, ette tuli LHV mobiilipanga visuaal ja naine sisenes sealtkaudu oma kontole. Seejärel hakkasid toimuma veidrad tehingud ja esines nimi, mida naine ei tundnud. Ta sai veel mitmeid SMS-e, aga kustutas need ära. Hiljem avastas naine, et tema LHV Panga kontodelt on liikunud tundmatutele kontodele üle 3000 euro.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

kaja kallas 90185653

Peaminister Kaja Kallas teeb kolmapäeval poliitilise avalduse

Peaminister Kaja Kallas teeb kolmapäeval kell 14 riigikogu istungil Euroopa ja Eesti julgeoleku olukorda puudutava …

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …