Erakorralised uudised
Käed

Need on 7 tähtsat asja, mida käed Sinu tervise kohta räägivad.

Vahel on sõrmed või isegi terve käsi tuim ja see kipitav tunne võib olla nii ajutine kui ka pikemaajalisem ning vahel tekib isegi kerge paanika, et kätt ei tunne ja vereringe käes äkki ei taastugi.

Selle tunde põhjus võib olla tavaline väsimus või ka märk tõsisest terviseprobleemist.Alljärgnevalt saad olulist teavet, mis aitab Sul mõista, mida Su keha selle kihelustundega üritab Sulle öelda.

Väsimus ja kurnatusKuidas avaldub: kui tõstame raskeid esemeid ja paneme oma randmed ebamugavatesse poosidesse, siis tõstame sellega survet närvidele, mis asuvad nahapinna lähedal. See tekitab ebamugava kiheluse meie sõrmedes.

Mida teha: maga piisavalt ja lase oma kätel massaaži nautida.

Vitamiinipuudus

Kuidas avaldub: teatud vitamiinide nagu E, B1, B6 ja B12 puudumine võivad sageli põhjustada kihelust vasakus käes või vasakus jalas.

Mida teha: tarbi piisavalt rikkalikku toitu, kust neid vitamiine saab ja võid võtta ka eraldi vitamiine juurde.

Seljaprobleemid

Kuidas avaldub: erinevad seljaprobleemid annavad endast märku läbi vasaku käe väikeste sõrmede. See on tingitud liiga suurest survest närvidele.

Mida teha: siruta tihti selga; hea on tegeleda jooga, võimlemise või ujumisega. Väldi pikalt istuvas asendis olemist.

Karpaalkanali sündroom

Kuidas avaldub: karpaalkanali sündroom tekib läbi pöidla, nimetis- ja keskmise sõrme. Tänu teatud toimingutele, mida ikka ja jälle korratakse, mis on inimese töö või elustiili osa, kõõlused võivad paisuda ja põhjustada tuimuse käes.Mida teha: lihtne võimlemine ja liigeste venitamine aitavad vältida karpaalkanali sündroomi teket.Vereringeprobleemid
Kuidas avaldub: sõrmeotste tuimus võib tekkida surve tõttu närvidele või käe või õlaliigese traumale. Kihelus paremas käes võib olla tingitud ka teatud kardiovaskulaarsetest haigustest, mis mõjutavad üldist verevoolu jäsemetesse.

Mida teha: jaluta mõõdukas tempos või võimle, sest need tegevused aitavad veresooni jäsemetes tervena hoida. Tõsisemate probleemidega pöördu arsti poole.

Bürgeri tõbi ehk veresoonte põletik

Kuidas avaldub: see haigus mõjutab suitsetajaid. Tänu nikotiini pidevale tarbimisele, on verevool kätesse häiritud. See põhjustab kõigepealt tuimust sõrmedes ja hiljem kogu käes.

Mida teha: kui see tõbi on tekkinud, siis täielikult seda välja ravida ei ole võimalik, kuid suitsetamisest loobumine on esimene samm paremuse poole.

Diabeet

Kuidas avaldub: üks esimesi diabeedi märke on kihelus jalgades, mis aegamööda liigub üles kätesse. Selle põhjuseks on asjaolu, et verevool teatud piirkondadesse on halvenenud ja närvilõpmed ning kiud on kahjustada saanud.
Mida teha: 1. tüübi diabeeti ravitakse insuliinisüstidega. 2. tüübi diabeet on sageli seotud halva toitumisega ning siinkohal tuleks konsulteerida arstiga ja teha vereanalüüs.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Astri Grupp investeerib SEB Rohelaenu abil päikeseparkidesse

Astri Grupp teeb investeeringuid päikeseparkidesse, paigaldades uued paneelid Narva ja Pärnusse ning täiendab ka olemasolevat

Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse operatiivsündmused 20. – 21. mai 2024

Looduses valitseb üle Eesti suur tuleoht. Ilmaprognoos lubab kuiva ja päikesepaistelist ilma ning looduse tuleohtlikkus