Erakorralised uudised
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke.

Samuti on Transpordiametini jõudnud üha rohkem infot, et internetis müüakse isevalmistatud numbrimärke, kus vähendatud mõõtmetega numbrimärgid on tehtud tavapärase numbrimärgi suuruseks või vastupidi. Puudu on ka Euroopa Liidu embleem ning Eesti riigi tunnusmärk „EST”.

„Selliseid registreerimismärke ei tohi sõidukitel kasutada ning nende kasutamine on seadusevastane,“ lausus Transpordiameti sõidukite registriosakonna teenusehaldur Sander Jürgenson. „Liiklusseadus näeb ette, et liikluses kasutatavaid numbrimärke võib valmistada ainult Transpordiameti poolt väljakuutatud hanke võitnud ettevõte. Kellelgi teisel selleks õigust ei ole.“

Üha enam on võltsitud vähendatud mõõtmetega registreerimismärke (tüüp A3) ning neid on hakatud kasutama autode ja haagiste registreerimismärkide mõõdus (tüüp A1).

Politseikolonelleitnant Sirle Loigo sõnul näeb liiklusseadus isevalmistatud numbrimärgiga sõiduki juhtimise eest ette kuni 800 eurose rahatrahvi. „Nii nagu me ei osta isikut tõendavat dokumenti internetist suvalise inimese käest, kehtib sama põhimõte ka sõidukite dokumentide ja registreerimismärgi kohta. Ametliku numbrimärgi väljastab ainult Transpordiamet,“ rõhutas Loigo.

Korrektsed sõidukite numbrimärgi suurused leiab SIIT

Vaata ka:

suvi

ILM: Esmaspäev 26.05 – Hoovihm, äike, rahe sooja kuni +31°C+

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled