Sunday , 24 October 2021
Reis

Muutub reisimisega seonduv alaealiste COVID kontrollimeetmete regulatsioon

Valitsus täpsustas COVID regulatsiooni seoses laste ja alla 18 aastaste või sel õppeaastal 19 aastaseks saavate noorte riigipiiri ületamise ja eneseisolatsiooniga.
Uuendatud nõuded puudutavad Eestisse tulemist riskiriikidest, kus 14 päeva nakatumise näit 100 000 elaniku kohta on üle 75.
Alla 12 aastaste laste suhtes hakkab kehtima nõue, mille järgi tuleb vaktsineerimata või COVID-19 läbipõdemata lapsevanema või hooldajaga tulnud lapsel teha eneseisolatsiooni nõudest vabanemiseks kolmandal päeval COVID PCR test. Juhul, kui lapsel pole haigussümptomeid, tohib ta minna esimesel päeval pärast reisi kooli, lasteaeda või lapsehoidu. Kui kolmandal päeval tehtud testi tulemus on negatiivne, saab ta jätkata osalemist lapsehoius, lasteaias või koolis. Kui testitulemus on positiivne tuleb jääda karantiini.

Alla 12 aastane laps, kes saabub riiki vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud vanema või hooldajaga ja kellel pole haigustunnuseid, saab koolitöös ja huvitegevuses osaleda piirangutevabalt.

12-18 aastastele ja sel õppeaastal 19 aastaseks saavatele noortele, kelle vanem või saatja ei ole vaktsineeritud ega läbi põdenud COVID-19 haigust ning kes ei ole ise vaktsineeritud, tuleb samuti teha eneseisolatsiooni nõudest vabanemiseks reisilt saabumisest kolmandal päeval COVID PCR test. Juba kehtivas korralduses esinevad ka täiendavad õiguslikud alused spetsiifilisteks juhtudeks, millal noored ja lapsed on vabastatud testimisest ja eneseisolatsioonist.
Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab korralduse ja selle seletuskirja kodulehel kriis.ee.
Riikide nakatumisnäitudega tabelid leiab: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele.
Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Jaga

Vaata ka:

latvia g7a07995a1 640

Lätis uus kole koroonarekord – lisandus 3133 juhtu

Lätis lisandus täna reedel, 22. oktoobril 3133 uut koroonaviirusega nakatumist, mis on uus pandeemia aja …

Screenshot 2021 10 24 at 17.26.16

EKRE poliitikud muudkui lahkuvad erakonnast

Pärast eilset meeleavaldust, kus EKRE juht Martin Helme esines jõulise sõnavõtuga, lahkus erakonnast vandeadvokaat Urmas …

laboratory g11520544f 640

Peterburg läheb koroona tõttu lukku

Sarnaselt Moskvaga pannakse järgmisel laupäeval, 30. oktoobril lukku ka Peterburi linn. Lukustamine kestab nädal aega …

Screenshot 2021 10 24 at 16.31.55

Soomes avastasid laevad meres midagi helendavat – hiljem selgus, mis see oli

Laevafirmade Tallink Silja ja Viking Line laevad avastasid Ahvenamaa lähedal meres midagi helendavat ja teatasid …