Esmaspäev , 4 detsember 2023
Foto Pixabay

Musta kassi kuu varjupaikades lõppes edukalt ja algab seeniorkoerte kuu

Musta kassi kuu on Varjupaikade MTÜ-s traditsiooniks saanud kampaania, mida peeti tänavu juba kümnendat korda. Tänu kampaaniale leidis endale uue kodu 64 musta ja mustvalget varjupaiga kassi. Lisaks viidi esmakordselt läbi musta kassi teemaline kunstioksjon, mis kogus kasside heaks maagilise summa annetusi – 4999 eurot. Kui musta kassi kuu peetud, võib alata 5+ koerte kuu, mil julgustatakse inimesi andma uut võimalust varjupaigas ootavatele väärikas eas koertele.

Varjupaikade MTÜ sõnul vaadatakse tihti vanemas eas koertest mööda ja nii võivad nad oma uut kodu oodata ebaõiglaselt kaua. Kõige pikaaegsem MTÜ asukas ongi just 5+ koer nimega Bruno, kel vanust 9 aastat ja päris oma kodu on ta igatsenud juba 4 aastat.

“Kutsikad on varjupaikades kõige tahetumad ja nad leiavad tavaliselt väga kiiresti kodu. On täiesti tavapärane, et ühele kutsikale on mitu huvilist, samal ajal kui 5-aastaseid ja vanemaid koeri ei märgata ja nemad ootavad varjupaigas seda päris enda inimest vahel isegi aastaid. Tegelikkuses aga võib vanem koer paljude potentsiaalsete uute loomaomanike ellu hoopis paremini sobida,” selgitab Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.  

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!