Erakorralised uudised
mupo

MUPO hakkab esmaspäevast ühistranspordis maskikandmist kontrollima

MUPO hakkab esmaspäevast ühistranspordis maskikandmist kontrollima

„Hakkame kasutame sama käitumismustrit, mis eelmisel ühistranspordis maskikandmise kohustuse perioodil – teeme mittekandjale sellekohase teavituse ja küsime, kas ta on teadlik maski kandmise kohustusest. Samuti pakume kõigile maskita inimestele oma varudest näokatet,“ ütles Tallinna munitsipaalpolitsei esindaja Meeli Hunt.

Alates 2. augustist on valitsuse korralduse järgi kohustuslik kanda ühistranspordis näomaski. „Näomaski kasutamine maandab viiruse levikut ja haigestumise riske, kuid mis olulisim – tagab kaasreisijatele turvatunde ning hoiab Eesti avatuna. TLT tagab sõidukite sagedase puhastuse ning alustab desinfitseerimisjaamade lisamist kõikidesse ühissõidukitesse,“ teatas Tallinna linnatransport.
Maski mittekandjaga MUPO kontrolörid Hundi sõnul pikka juttu ja diskussiooni arendama ei hakka. „Meie aeg ühistranspordis kontrolli teostada on limiteeritud, et transpordi graafikuid mitte pea peale pöörata. Lühike teavitus ja maski pakkumine. Varasem kogemus näitab, et inimesed pöörduvad juba ise bussipeatustes meie inspektorite poole ja küsivad endale maski. Ja see tegi kogu protsessi märksa lihtsamaks. Loodame, et vana harjumuse taas juurutamine läheb sujuvalt.“

Kui maski ei kanna laps, siis tema vanust eraldi kontrollima ei hakata (maski ei pea kandma alla 12-aastane laps). „Piletikontrollimisel on selge, kas tegemist on õpilasega ja milline on tema vanus,“ selgitas Hunt.

Ta mainis ka, et endi ja teiste ohutuse pärast on kõik MUPO piletikontrolörid vaktsineeritud. „Nemad ja kõik teised eesrindel töötavad inspektorid said oma kaitsesüstid kätte esimeses järjekorras.“

TLT juhatuse liige Otto Popel teatas juba eile, et maskikandmine on norm, mitte vaid kohustus. „Palume kõigi reisijate huvides kanda juba ühissõidukisse sisenedes maski ning desinfitseerida käsi,“ rõhutas ta lisades, et oluline on iga reisija panus.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.