Tuesday , 28 September 2021
mupo

MUPO hakkab esmaspäevast ühistranspordis maskikandmist kontrollima

MUPO hakkab esmaspäevast ühistranspordis maskikandmist kontrollima

„Hakkame kasutame sama käitumismustrit, mis eelmisel ühistranspordis maskikandmise kohustuse perioodil – teeme mittekandjale sellekohase teavituse ja küsime, kas ta on teadlik maski kandmise kohustusest. Samuti pakume kõigile maskita inimestele oma varudest näokatet,“ ütles Tallinna munitsipaalpolitsei esindaja Meeli Hunt.

Alates 2. augustist on valitsuse korralduse järgi kohustuslik kanda ühistranspordis näomaski. „Näomaski kasutamine maandab viiruse levikut ja haigestumise riske, kuid mis olulisim – tagab kaasreisijatele turvatunde ning hoiab Eesti avatuna. TLT tagab sõidukite sagedase puhastuse ning alustab desinfitseerimisjaamade lisamist kõikidesse ühissõidukitesse,“ teatas Tallinna linnatransport.
Maski mittekandjaga MUPO kontrolörid Hundi sõnul pikka juttu ja diskussiooni arendama ei hakka. „Meie aeg ühistranspordis kontrolli teostada on limiteeritud, et transpordi graafikuid mitte pea peale pöörata. Lühike teavitus ja maski pakkumine. Varasem kogemus näitab, et inimesed pöörduvad juba ise bussipeatustes meie inspektorite poole ja küsivad endale maski. Ja see tegi kogu protsessi märksa lihtsamaks. Loodame, et vana harjumuse taas juurutamine läheb sujuvalt.“

Kui maski ei kanna laps, siis tema vanust eraldi kontrollima ei hakata (maski ei pea kandma alla 12-aastane laps). „Piletikontrollimisel on selge, kas tegemist on õpilasega ja milline on tema vanus,“ selgitas Hunt.

Ta mainis ka, et endi ja teiste ohutuse pärast on kõik MUPO piletikontrolörid vaktsineeritud. „Nemad ja kõik teised eesrindel töötavad inspektorid said oma kaitsesüstid kätte esimeses järjekorras.“

TLT juhatuse liige Otto Popel teatas juba eile, et maskikandmine on norm, mitte vaid kohustus. „Palume kõigi reisijate huvides kanda juba ühissõidukisse sisenedes maski ning desinfitseerida käsi,“ rõhutas ta lisades, et oluline on iga reisija panus.

Jaga

Vaata ka:

ilm

ILM. Teisipäev 28.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..13°C

Pilves, üksikute selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti …

eur500

KUUM: Mees leidis Tartus Kuperjanovi tänavalt suure summa sularaha ja viis politseisse.

Mõni päev tagasi leiti Tartus Kuperjanovi tänavalt suurem summa sularaha, mis ootab nüüd politseis oma …

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …