Expand To Show Full Article
MTÜ Slava Ukraini nõukogu otsustas kutsuda Johanna-Maria Lehtme uurimise ajaks juhatusest tagasi. | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

MTÜ Slava Ukraini nõukogu otsustas kutsuda Johanna-Maria Lehtme uurimise ajaks juhatusest tagasi.

Seoses Eestis ja Ukrainas algatatud kriminaalmenetlustega kogunenud MTÜ Slava Ukraini nõukogu otsustas kutsuda Johanna-Maria Lehtme uurimise ajaks juhatusest tagasi.

“Eestis kehtib süütuse presumptsioon ja selle otsusega ei võta nõukogu seisukohta Johanna-Maria Lehtme süü osas,” märkis nõukogu. 

Nõukogu lisas, et nende algatatud revisjoni tulemusteni jõudmine võtab aega ja seetõttu on nõukogu valmis koostööks uurimisasutustega ning annab uurijatele edasi kogu nõukogu käesutuses oleva informatsiooni.

Loe ka: Prokuratuur alustas MTÜ Slava Ukraini rahakasutuse uurimiseks kriminaalmenetlust

“Samad küsimused on olnud meie jaoks aktuaalsed juba märtsi algusest alates, paraku ei ole nõukogu oma piiratud õiguste ja võimaluste juures neile seni vastuseid leidnud,” selgitas nõukogu.

“Seetõttu tervitame nii Eestis kui Ukrainas algatatud kriminaalmenetlusi, et õiguskaitseasutused saaksid koostöös võimalikult kiiresti välja selgitada, kas Eestist Ukrainasse saadetud annetusi on kasutatud vääralt või mitte.”  

Lähtuvalt algatatud menetlustest otsustas nõukogu, et MTÜ töörahu tagamiseks ja võimaliku huvide konflikti vältimiseks kutsutakse Lehtme alates 9. maist kuni uurimise lõpuni juhatusest tagasi. Juhatuses jätkab praegu tööd ainult Marika Priske. 

Err.ee

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …