Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Moskva nõuab Mariupoli kaitsjate allaandmist, kes ei alistu hävitame.

Pühapäeva hommik algas kogu Ukrainas õhusireenidega – kõigil elanikel on vajalik Vene vägede võimalike rünnakute eest varjuda.

Venemaa nõuab jätkuvalt ümberpiiratud Mariupoli linna kaitsvate Ukraina vägede relvade maha panemist samal ajal linna lakkamatult rünnates.

Vene riigimeedia Ria vahendas Vene kaitseministeeriumit, et “eranditult” peavad kõik “Ukraina relvastatud üksused ja välismaised palgasõdurid” kella 6-13 Moskva aja järgi “ilma relvade ja laskemoonata” ennast kätte andma. Moskva teatel on Ukraina sõdureid jäänud linna vaid väikeste üksustena Azovstali metallitehase piirkonda.

Ukraina presidendi Zelenski sõnul teeb Venemaa ultimaatum lõpu kahe riigi vahelistele rahukõnelustele. Kui Venemaa täidab oma lubaduse hävitada allaandmisest keeldunud sõjaväelased, on lubanud Ukraina president niigi toppavad rahukõnelused lõpetada. “Meie vägede, meie meeste likvideerimine (Mariupolis) lõpetab kõik läbirääkimised. Me ei pea läbirääkimisi ei oma territooriumide ega inimeste üle,” sõnas Zelenski.

Zelenski nimetas laupäeva hilisõhtul olukorda ümberpiiratud Mariupoli linnas “ebainimlikuks”, öeldes, et olukord on endiselt “nii raske kui võimalik”. “Venemaa üritab meelega hävitada kõiki, kes on Mariupolis,” ütles ta oma videopöördumises.

Vene väed korraldasid laupäeval hajutatud rünnakuid Kiievile ja Lääne-Ukrainale, teatas Associated Press. Venemaa väejuhatus on hoiatanud uute raketirünnakute eest Ukraina pealinnale. Kiievi linnapea Vitali Klitško on teatanud, et sõja ajal linnast põgenenud elanikel on tarvis oodata linna tagasi pöördumisega.

Err.ee

Vaata ka:

ILM: Esmaspäev 5.06 – Sajuta ilm, sooja kuni +18°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Enne keskööd võib sadada Ida-Eestis üksikutes kohtades hoovihma. Paiguti …