Erakorralised uudised

Mootorrattaõnnetuse kahju on keskmisest avarii kahjust veerandi võrra suurem

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmeil juhtus mullu 123 mootorrattaga põhjustatud liiklusõnnetust, mille keskmine kahju oli 2270 eurot ja kogukahju 280 tuhat eurot.

LKF-i juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul kasvab mootorrattaõnnetuste arv soojade ilmade saabudes ning liikluskindlustuse puudumisel võib avarii põhjustamine osutuda väga kulukaks. „Pikaajaline statistika näitab, et mootorrattaga põhjustatud õnnetuste kahju on keskmisest avarii kahjust veerandi võrra suurem. Kõige kallim mootorrattaga põhjustatud liikluskindlustuse juhtum toimus aga 2018. aastal, kui ühe kindlustusjuhtumiga seotud kogukahju ulatus 181 tuhande euroni,“ ütles Piirsalu.

„Enne sadulasse istumist on kindlasti vaja kontrollida kaherattalise tehnilist olukorda ja liikluskindlustuse kehtivust. Liikluskindlustuse puudumisel hüvitab kindlustusandja kannatanule liiklusõnnetuses tekitatud kahju ja küsib makstud hüvitise tagasi kahju põhjustajalt,“ selgitas Piirsalu.

Liikluskindlustuse kehtivust saab mugavalt kontrollida LKF-i veebilehel. Liikluskindlustuse tegemisel tasub võrrelda hindu liikluskindlustuse kalkulaatoris www.lkf.ee/kalkulaator. Kui aga juhtub liiklusõnnetus, siis saab seda vormistada veebilehel avarii.lkf.ee.

Kui mootorrattur põhjustab liiklusõnnetuse, siis kohustuslik liikluskindlustus hüvitab kahju kannatanule. Mootorratta parandamise kulu katab aga vabatahtlik sõidukikindlustus ehk kasko.

ERGO sõidukikindlustuse portfelli juhi Kaido Naaritsa sõnul on keskmine mootorratta kasko kahju 2700 eurot. „Kuigi tsikkel on väiksem kui auto, siis õnnetusega tekkivad kulud on suuremad kui autode puhul keskmiselt. Oleme isegi hüvitanud 33 tuhat eurot Harley-Davidsoni mootorratta eest, mis hävines pärast õnnetust,“ ütles Naarits. Tema hinnangul juhtuvad õnnetused sageli vähese sõidukogemuse tõttu. „Näiteks liigselt gaasi keerates teeb ratas kukerpalli. Kui aga tee on libe või sel on lahtist killustikku, siis vale sõidukiiruse korral kaotab ratas juhitavuse,“ selgitas Naarits.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Lisainfo: ERGO kindlustuse video mootorratta ja auto kokkupõrkest (video tuleb WeTransfer veebilehelt alla laadida)

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled e1692251748242

8.12.23 Ööpäeva liiklusinfo. Purjus naine sõitis jalakäija surnuks

Eile 7.12.23 toimus 2 liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 7 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 07.12.2023

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash jpg

Täna võib lotoõnn naeratada just neile kahele tähemärgile.

Horoskoop: Reede 8.12 2023 Lotoõnne prognoos 2 tähemärgi Sõnn (20. aprill – 20. mai): Täna

error: Sisu on kaitstud!