Esmaspäev , 4 detsember 2023
Erakorralised uudised
2023 2024

Mõned ennustused aastaks 2024


Kliimamuutus

Kliimamuutus on juba praegu üks suurimaid väljakutseid, millega maailm silmitsi seisab. 2024. aastal on oodata rohkem äärmuslikke ilmastikusündmusi, nagu põuad, üleujutused ja metsatulekahjud. See võib põhjustada ulatuslikku kahju varadele ja inimestele ning tõsta rändesurvet.

Kliimamuutuste mõju on juba tunda paljudes maailma paikades. Näiteks on põua tõttu kannatanud miljonid inimesed Aafrikas ja Lähis-Idas. Üleujutused on põhjustanud kahjusid Euroopas ja Aasias. Metsatulekahjud on hävitanud metsi Ameerika Ühendriikides, Austraalias ja mujal.

  1. aastal on oodata, et kliimamuutused süvenevad. Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) prognooside kohaselt on 2024. aasta üks kuumemaid aastaid, mis on kunagi registreeritud. WMO prognoosib, et keskmine globaalne temperatuur tõuseb 2024. aastal umbes 1,2 kraadi Celsiuse järgi võrreldes 1850.-1900. aastaga.

Kliimamuutuste mõjude leevendamiseks on vaja võtta kiireid meetmeid. ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni (UNFCCC) raames on 195 riiki kokku leppinud Pariisi kokkuleppes, mille eesmärk on hoida globaalne soojenemine 2 kraadi Celsiuse järgi allapoole 1850.-1900. aasta taset ja püüda piirduda 1,5 kraadiga.

Et Pariisi kokkulepet täita, peavad riigid vähendama oma kasvuhoonegaaside heitkoguseid. Selleks on vaja investeerida taastuvenergiasse, energiatõhususse ja muudesse kliimamuutustega kohanemismeetmetesse.

Tehisintellekt

Tehisintellekt (AI) muutub üha võimsamaks ja seda kasutatakse üha laialdasemalt erinevates valdkondades, sealhulgas tervishoius, tootmises ja transportis. 2024. aastal võivad AI-d hakata täitma ülesandeid, mida praegu täidavad inimesed. See võib põhjustada töökohtade kaotust ja sotsiaalseid pingeid.

AI-d kasutatakse juba praegu paljudes erinevates valdkondades. Näiteks kasutatakse AI-d tervishoius haiguste diagnoosimiseks ja raviks, tootmises tootmise automatiseerimiseks ja transportis isesõitvate autode loomiseks.

  1. aastal on oodata, et AI-d kasutatakse veelgi laialdasemalt. Näiteks võib AI-d hakata kasutama õpetajate abina hariduses, juristide abina õiguses ja sõjaväelasena kaitsetööstuses.

AI-l on potentsiaal muuta meie elu mitmel viisil. See võib muuta meie töökohad, meie tervishoiusüsteemi ja meie suhtlemist teistega. AI-l on aga ka potentsiaal põhjustada sotsiaalseid pingeid, kui inimesed kaotavad oma töökohad või kui AI-d kasutatakse viisil, mis on inimestele kahjulik.

Geopoliitiline olukord

Geopoliitiline olukord on jätkuvalt ebastabiilne. 2024. aastal on oodata jätkuvat pingelist suhet Hiina ja USA vahel. Samuti on võimalik, et Venemaa jätkab agressiooni Ukrainas. See võib põhjustada rahvusvahelisi konflikte ja majanduslikku ebastabiilsust.

Hiina ja USA on maailma kaks suurimat majandust ja nende vahel on kasvav rivaalitsemine. 2024. aastal võib see rivaalitsemine süveneda, kuna Hiina püüab tugevdada oma globaalset mõju.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi Teisipäev on hea päev oma tervise eest hoolitsemiseks. Võid teha trenni, süüa tervislikult või

woman

Millised tähemärgid petavad suhtes kõige rohkem.

Värske uuring võttis luubi alla päikesemärkide käitumise suhetes ning selgus, et suurimad meessoost petjad võivad

error: Sisu on kaitstud!