Reede , 9 juuni 2023
Erakorralised uudised

Mis toimub Eesti tanklates? Nafta hind on muinasjutuliselt madal, aga kütuse hind ei lange

Brenti toornafta barreli hind on kuu ajaga langenud peaaegu 15 protsenti, kuid kütuste hinnad Eesti tanklates näivad paigal püsivat. Täna hommikul oli Brenti toornafta barreli hind 2,7 protsenti languses. Barrel kauples allpool 71 dollari taset. Samal ajal maksis USA WTI sort 64,8 dollarit.

Brenti toornafta barreli hind on viimase kuu ajaga langenud 14,3 protsenti. Aasta alguse tasemega võrreldes on naftabarrel tervelt 17,2 protsenti odavam. Nafta hind oli täna hommikul viimase 15 kuu kõige madalamal tasemel. Hommikul polnud Eesti tanklates sellist hinnalangust aga märgata.

Reutersi analüütikud on öelnud, et nafta hinnalanguse taga on osaliselt kauplejate hirm USA pangandussektori probleemide pärast. Euroopas ehmatas investoreid 170 aasta vanuse Šveitsi panga Credit Suisse’i peaaegu-kollaps, täna sai teatavaks, et panga ostab ära konkurent UBS. Samal ajal hindavad naftaanalüütikud, et Hiina nõudlus kasvab, mis peaks omakorda hinda toetama.

postimees.ee

Vaata ka:

Euroopa suplusvee kvaliteet on endiselt kõrge

Täna avaldatud iga-aastase suplusvee aruande kohaselt vastas enamik Euroopa supluskohtadest 2022. aastal Euroopa Liidu kõige …