Thursday , 23 January 2025
sa ei julge probleemile vastu seista

Mis tapab ka kõige ilusama suhte?

Suhted ei saa kahjustada üleöö, vaid need halvenevad aja jooksul. Teatud käitumismustrid muudavad ilusa suhte lõputuks tülitsemiseks. Millised on need kahjulikud tegevused, mis mõjuvad halvasti igale suhtele? Loe lähemalt negatiivsetest tegevustest, et neid tulevikus vältida ja muuta oma suhe tervislikumaks.

Sa üritad lugeda partneri mõtteid

Lihtsaim viis, mille abil on võimalik suhet kahjustada, on üksteise mõtete lugemine. See tähendab, et teed igas olukorras ise oletusi, selle asemel, et partnerit kuulata ja mõista kaaslase tegelikke mõtteid. Ära võta partnerilt õigust oma tunnete selgitamiseks, vaid ole hea kuulaja ja usalda oma kallima sõnu.Kui sa alustad lauset sõnadega “Ma tean, miks sa niimoodi käitusid”, siis on see ohumärgiks, et partneri mõtete lugemine on jõudnud teie suhtesse.

Negatiivne kriitika

Kriitika võib suhtes olla nii hea kui ka halb – kõik oleneb sellest, kuidas kriitikat edasi antakse. Konstruktiivne ehk edasiviiv kriitika sisaldab julgustust, toetavaid sõnu, selgitusi ja häid nõuandeid. Negatiivne kriitika aga lihtsalt solvab teist inimest, tekitades niimoodi suhtes lisapingeid ja tülitsemist. Negatiivne kriitika ründab konkreetselt inimest, mitte aga tema käitumist.

Kuidas aga mõista, millal on tegemist negatiivse kriitikaga? Heaks näiteks on järgnev olukord: “Sa ei läinud lastele õhtul lasteaeda järele mitte sellepärast, et sa unustasid, vaid sellepärast, et sa oled halb lapsevanem.”

Sellised laused ründavad agressiivselt partnerit ja mõjutavad tema enesekindlust. Märka selliseid olukordi, mil langed negatiivse kriitika lõksu, sest see tapab vaikselt sinu suhte.

Ebareaalsed ootused

Suhte alguses on igal inimesel teatud ootused ja lootused, mis mõjutavad inimese käitumist. Ootusteks võivad olla näiteks majapidamiskohustuste jagamine, raha kulutamine, puhkuse planeerimine või laste kasvatamine.

Probleemid tekivad siis, kui need ootused muutuvad ebareaalseks ja partner tunneb seetõttu, et ta on elus läbi kukkunud. Sellisel juhul on suur tõenäosus, et selline käitumine viib ebatervisliku suhteni.

Ebareaalsete reeglite kehtestamine garanteerib selle, et suhtes tekib üksteise vastu umbusaldus. Üksmeelselt kehtestatud reeglid ja piirid peaksid jätma üksteisele piisavalt palju vabadust, et suhtes üheskoos kasvada.

Sa soovid partnerit kontrollida

Soov kaaslast kontrollida ja keelata põhineb teatud määral hirmul ja ebakindlusel. Üheks suurimaks mõjutajaks on hirm kaotada kallimat. Kui soovid kaaslast pidevalt kontrollida, siis oled liiga ebakindel, mistõttu peab partner kannatama. Usalda oma partnerit, ole enesekindlam, võimalda talle rohkem vabadust ja lase kaaslasel teha enda eest otsuseid. Kui kallim armastab sind, siis teeb ta õiged otsused, mis ei pane teie suhet proovile.

Kui sa kasutad pidevalt väljendeid “Ära tee seda”, “Sa ei tohi temaga suhelda” või “Lõpeta see kohe”, siis oled kontrollifriik. Pea meeles, et selline käitumisviis hävitab tasapisi teie ilusa suhte.

Rutiin vallutab teie suhte

Suhetes tekib teatud aja möödudes rutiin. Kui partnerid tunnevad üksteise seltskonnas end mugavalt, siis ei möödu enam õhtu romantiliselt käsikäes jalutades, vaid diivanil lösutades telerit vaadates. Kui selline õhtu aga kordub igapäevaselt, siis on rutiin vallutanud teie suhte ning suhtesse hakkab vaikselt ilmuma igavus.

Sellises olukorras on aga ideaalne võimalus lasta oma fantaasial lennata ja leiutada uusi põnevaid tegevusi, mida kallimaga koos ette võtta. Tehke koos sporti, mine kaaslasega kinno, saage sõpradega kokku, valmistage koos süüa, planeerige mõni tore reis või minge üheskoos šoppama. Ära veeda oma õhtuid teleri ees, kui on olemas nii palju erinevaid huvitavaid tegevusi. Välju rutiinist ja vaata, kuidas su suhe ärkab uuesti ellu.

Sa ei julge probleemile vastu seista

Konfliktid tekivad igas suhtes, kuid palju olulisem on oskus probleeme lahendada. Kui suhtes on tekkinud tüli, siis palju lihtsam on probleemi eest põgeneda ja sellest mitte rääkida. Selline käitumine mõjub aga suhtele kahjulikult, sest igast probleemist tuleb partneriga avameelselt rääkida, et ühiselt leida parim lahendus.

Kui sa pole varem julgenud probleemile vastu seista, siis nüüd on aeg seda muuta. Räägi kallimale, mis sind vaevab ning kuula tähelepanelikult, millised mured on partneri südamel. Julgus probleemidele vastu seista tagab teile õnneliku ja tervisliku suhte.

Eelmised suhted tekitavad probleeme

Kuigi oled oma eluga edasi liikunud, jääb minevik sind aeg-ajalt ikkagi kummitama. Mõnikord annab minevik endast nii palju märku, et see hakkab sinu elu segama. See võib juhtuda näiteks siis, kui hakkad partnerit võrdlema oma eelmise kallimaga. Selline käitumine võib aga suhtes tekitada keerulisi tagajärgi, mida sa poleks osanud oodata. Seega, proovi lasta lahti eelmistest suhetest ja keskenduda olevikule, et saaksid olla partneriga õnnelik.

Kui tunned end mõnes olukorras ära, siis pea meeles, et mitte kunagi ei ole hilja muutusteks. Kui tead, millised käitumismustrid mõjuvad suhtele laastavalt, siis saad neid tulevikus vältida, olla teadlikum ja muuta seeläbi oma suhe õnnelikuks.

Vaata ka:

horoskoop tahemargid 1

Kolm sodiaagimärki, kes saavad kolmapäeval, 22. jaanuaril 2025, väljakutsetest üle ja parandavad oma armuelu ❤️✨

1. Skorpion (23. oktoober – 21. november) Skorpioni jaoks võib see päev alguses tuua intensiivseid

kuupaev 22.01.200205

Täna on kuupäev 2.22.2025: Mida need numbrid tähistavad?

Kuupäev 2.22.2025 (22. veebruar 2025) on eriline kombinatsioon numbrilistest energiavõngetest, mida numeroloogias ja spirituaalses maailmas