Erakorralised uudised

Mis saaks Venemaast pärast Putini kukutamist.

Praegu on Läänes võetud eesmärgiks Vene presidendi Vladimir Putini kukutamine, aga Saksa analüütiku väitel võib see kaasa tuua suure kaose.

Putini kukutamisele võib järgneda ulatuslik vägivallalaine ja isegi kodusõda. Nii kirjutab Saksa mõttekoja SWP Ida-Euroopa ja Euraasia analüütik Sabine Fischer.

Mõttekoda Stiftung Wissenschaft und Politik ehk SWP on Saksamaal mõjukas ja seotud valitsusega. SWP nõustab Saksa parlamenti ja annab nõu ka Euroopa Liidule, NATO-le ja ÜRO-le, vahendab MTV.

Fischer kirjutab, et pärast rünnakut Ukrainale muutus Venemaa autokraatiast diktatuuriks ning sõda Ukrainas venib pikale. Iga täiendav sõjapäev aga seab Venemaa juhtkonna üha suuremasse ohtu, leiab Fischer.

Fischeri väitel peaks Saksa valitsus teadvustama, et Putini kukutamisel võivad olla kaugeleulatuvad tagajärjed, milleks peab valmis olema.

Kui Venemaa praegune poliitiline süsteem kokku variseb, siis tekib kaos. Välistada ei saa tervete piirkondade lahkulöömist, vägivallalainet ja kodusõda.

Fischer märgib, et enamus Venemaa poliitilisest eliidist jagab Putini maailmavaadet, mistõttu ei too eliidile suunatud võimuvahetus suurt muutust Venemaal.

Fischer leiab ühtlasi, et Venemaal pole mingeid eeldusi alternatiivsete poliitiliste liikumiste tekkimiseks ega ühiskonna osalemiseks muutustes.

Fischer rõhutab, et tema mõttekäik pole suunatud Vene-vastaste sanktsioonide vastu ja et Saksamaa peab tegema koos oma partneritega kõik selleks, et takistada Venemaal sõdimist Ukrainas. Samas ta märgib, et valmis peab olema uuteks väljakutseteks, mille toob kaasa poliitiline muutus Venemaal.

Saksamaa jaoks on rasked Venemaa-vastased energiasanktsioonid ning raskerelvastuse andmine Ukrainale.

Eestinen.fi

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum – Reede 8 detsember 2023

Hea hing, kui sa astud selle päeva valgusse, tea, et inglite armastus ja tugi ümbritseb

taroskoop minuaeg.com jpg

Tarokoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna keskenduge enesehooldusele. See on päev, mil võite kogeda

error: Sisu on kaitstud!