girl gcb1d0fbee 640

Mis pakuks kaitset nakatumisohu eest?

Viiruse ja nakkusohu teemal on palju räägitud ja kirjutatud. Kahjuks tundub nii, et uus viirus ei kao täielikult niipea ning ka vaktsineeritud inimesed pole täielikult kaitstud. Lisaks koroonale varitsevad ka teised viirused nagu paragripp, rinoviirus ja gripp. Selle tõttu on oluline teada, mida igaüks lisaks maski kandmisele teha saab, et nakatumisohtu vähendada ja haigestumise korral rasket põdemist vältida.

ARSTIDE SOOVITUSED NAKATUMISE RISKI VÄHENDAMISEKS

Arstid soovitavad meil kõigil rakendada elustiili meetmeid, mis vähendavad nakatumise riski ja haigestumise korral aitavad kiiremini ja täielikult paraneda. Sellesse loetellu kuuluvad tervislik toit, piisav uni, piisav vedeliku tarbimine, värske õhk, liikumine, suitsetamisest loobumine ja alkoholi tarbimise piiramine. Väga tähtis on ka vaimse heaolu säilitamine. Sellised tegevused nagu jooga, lõõgastustehnikad, jalutuskäigud looduses, tantsimine, muusika kuulamine ja suhtlus sõpradega alandavad stressi ning vähendavad negatiivsust, ärevust ja lootusetust.




TOITUMINE ON OLULINE

Viiruste leviku ajal ja ka pärast nakatumist on oluline vaadata kriitiliselt üle oma toidusedel. Organismil aitab kõige paremini viirusega võidelda mitmekülgne ja toitev toit. Üldine soovitus on, et taimse toidu osakaal võiks olla tavapärasest suurem. Toiduainete valikul on mõistlik arvestada teadlaste soovitustega. On palju toite, milles sisalduvad vitamiinid ja teised kasulikud ained toetavad immuunsüsteemi ja aitavad organismil viirustega toime tulla. Siin on rahvatarkusel tugev tõepõhi all: viirusnakkuste perioodil on haigestumisest hoidumisel abiks küüslauk ja sibul, aga ka sidrun ja apelsinid. Toitumissoovituste järgimisel tuleb meeles pidada, et viirusnakkuste perioodil ja nakatumise järgselt vajab meie organism mitmeid aineid tunduvalt rohkem kui toiduga kätte saame. Seetõttu soovitavad arstid kasutada vitamiine ja teisi toidulisandeid, et oma tervist säilitada ning organismi vastupanuvõimet tugevdada.

MIDA LEIAB APTEEGIST VIIRUSTEVASTASE KAITSEVÕIME TUGEVDAMISEKS?

Alates uue koroonaviiruse leviku algusest on kogu maailma arstiteadlased püüdnud leida aineid, millel oleks kõige suurem potentsiaal kaitsmaks organismi selle viiruse eest. Hinnates mitmete erinevate bioaktiivsete ainete positiivset mõju, tegid juhtivad arstiteadlased kindlaks viis ainet, millel on kõige tugevam nakatumisevastane jõud. Kolm nendest ainetest – vitamiin C, vitamiin D ja tsink – on juba pikemat aega teada ja tuntud oma immuunsüsteemi toetava ja viirusnakkust pärssiva mõju poolest. Kaks ülejäänud ainet – kvertsetiin ja melatoniin – on uued, aga samas väga tugevad „võitlejad“ viirusevastasel rindel. Järgnevalt siis kõigist viiest ainest pisut täpsemalt.

C-vitamiini olulist rolli erinevate viiruste vastu võitlemisel on tõestanud paljud uuringud. On kindlaks tehtud, et C-vitamiini vajavad hädasti rakulise immuunsuse kandjad – T-lümfotsüüdid ja loomulikud tapjarakud.

D-vitamiin on hädavajalik kogu immuunsüsteemi, eriti aga immuunrakkude toimimiseks. Teadusuuringud näitavad, et D-vitamiini madal tase organismis suurendab tunduvalt riski nakatuda viirushaigustesse ning intensiivravipalatisse sattuda.




Tsink on mineraal, mille puudus immuunsüsteemi tõsiselt hätta jätab. Tsink on vajalik nakkustega võitlevate valgete vereliblede tootmiseks ning ta takistab viiruste paljunemist rakkudes. Organismi piisav tsingitase aitab viiruseid kahjutuks teha ning vähendab hingamisteede põletike tekkimise riski.

Kvertsetiin on tugev immuunsüsteemi toetaja. Kvertsetiin on antioksüdantsete omadustega taimne flavonoid, millel on uuringutega tuvastatud immuunsüsteemi toetavad omadused. Muu hulgas takistab kvertsetiin viiruste rakku tungimist ja paljunemist organismis. Kvertsetiin soodustab verevarustust ja toetab kudede, sealhulgas ka kopsukoe, varustamist hapnikuga.

Melatoniin on abiks uinumisel ja annab „energiasüsti“ immuunrakkudele. Immuunsüsteemi tugevdamiseks on üks parimaid vahendeid pikk ja kosutav uni. Hea uni on äärmiselt oluline ka immuunsüsteemi kuuluvatele valgetele verelibledele. Unehormoonina soodustab melatoniin uinumist ja tagab kosutava une. Lisaks sellele annab ta immuunsüsteemi rakkudele energiat, aktiviseerib neid ja seab nad võitlusvalmis.

UUS TOODE, MIS SISALDAB KÕIKI NEID AINEID

Uuringute tulemuste ja tippteadlaste soovituste põhjal on loodud uus komplekspreparaat Imunosil Virufix, mis sisaldab kõiki viit eespoolmainitud ainet. Need ained aitavad pidurdada viiruste rakku tungimist ja paljunemist ning võimaldavad viirusnakkuse sümptomitega paremini toime tulla. Toode on immuunsust toetades ühtviisi tõhus kõigi viiruste puhul.

Tasub ka meeles pidada, et neid aineid eraldi ostes on rahaline kulu palju suurem. Virufix on mõeldud positiivsetele inimestele, kes ei ole passiivsed ega jäta enda tervist saatuse hooleks ning teevad kõik endast oleneva haigestumise vältimiseks.




Imunosil Virufix on saadaval apteekides üle Eesti.

Praegu on võimalus Imunosil Virufixi soodushinnaga osta SIIT!

Vaata ka:

Daniil

Politsei otsib Tallinnas kadunud Daniili

Politsei palub abi Tallinnas Mustamäel kadunud 16-aastase Daniili leidmisel. Eile, 27. märtsil lahkus Daniil oma

minuaeg.com uudised

EL-i põllumajandus- ja kalandusministrid toetasid Euroopa Komisjoni ettepanekut liidu põllumajandustootjate halduskoormuse vähendamiseks

Eile sai kokku Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu, et arutada liidu ühise põllumajanduspoliitika lihtsustamist,

error: Sisu on kaitstud!