Neljapäev , 30 november 2023
unnamed 1

Mis ootab Eestlasi ees aastal 2024


Majandus

Eesti majanduse kasvu peamisteks tõukejõududeks on jätkuvalt tugev tööjõuturg, kasvav eksport ja tarbijate kindlustunne. Tööjõupuudus on endiselt murettekitav, kuid valitsus on võtnud meetmeid selle leevendamiseks, näiteks suurendades välistööjõu kasutamist. Ekspordi kasvu toetavad nii tarbekaupade kui ka kapitalikaupade väljavedu. Tarbijate kindlustunne on endiselt kõrge, mis on tingitud nii majanduse kasvust kui ka madalast töötusemäärast.

Siiski on oodata ka mõningaid riske, nagu näiteks Venemaa-Ukraina sõja jätkumine ja energiahindade tõus. Venemaa-Ukraina sõda on juba avaldanud negatiivset mõju Eesti majandusele, põhjustades näiteks energiahindade tõusu ja ekspordi vähenemist. Energiahindade tõus võib mõjutada nii ettevõtteid kui ka eraisikuid, põhjustades kulude kasvu.

Energia

Eesti on sõltuv Venemaa energiast, mistõttu on oluline vähendada seda sõltuvust. Selleks on plaanis suurendada taastuvenergia tootmist ja rajada uusi energiaühendusi teiste Euroopa riikidega.

Taastuvenergia tootmise suurendamiseks on plaanis rajada uusi tuuleparke ja päikeseelektrijaamu. Uute energiaühenduste rajamiseks on plaanis ehitada ühendus Lätiga ja Leeduga ning ühendus Skandinaaviaga.

Kliimamuutused

Kliimamuutused on üks olulisemaid väljakutseid, millega Eesti silmitsi seisab. Selleks, et vähendada oma keskkonnamõju, on Eesti seadnud eesmärgiks jõuda süsinikneutraalsuseni 2050. aastaks.

Kliimamuutustega võitlemiseks on Eesti võtnud mitmeid meetmeid, näiteks suurendanud taastuvenergia tootmist, vähendanud energiatarbimist ja investeerinud kliimamuutustega kohanemisse.

Poliitika

Eestis toimuvad 2024. aasta sügisel parlamendivalimised. Valimised on olulised, sest neist sõltub, kes kujundab Eesti poliitikat järgmiseks neljaks aastaks.

Valimistel on tõenäoliselt kolm peamist jõudu: Reformierakond, Keskerakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE). Reformierakond on olnud viimastel aastatel Eesti juhtiv erakond, kuid tema toetus on viimastel kuudel vähenenud. Keskerakond on samuti olnud populaarne erakond, kuid ta on olnud seotud korruptsiooniskandaalidega. EKRE on paremäärmuslik erakond, mille toetus on viimastel aastatel kasvanud.

Kultuur

  1. aastal tähistab Eesti kultuuririkkuse aastat. Selle raames toimub mitmeid kultuuriüritusi, mis tutvustavad Eesti mitmekesist kultuuri.

Ürituste hulka kuuluvad näiteks:

  • Rahvusvaheline kultuurifestival “Kultuuririkkuse aasta”
  • Eesti kultuuri tutvustav näitus Pariisi maailmanäitusel
  • Eesti kultuuri tutvustavad üritused teistes Euroopa riikides

Spordis

Vaata ka:

AnyDesk

Taas kaotas meesterahvas AnyDesk rakendusega 5000 eurot

30.11.2023 Ida prefektuuri ööpäevainfo Ida-Virumaa Kelmus 29. novembril alustati kriminaalmenetlust, sest Narva linnas elav 34-aastane

53364001360 bd05d5e27f w

Välisministeeriumi kantsler Vseviov Kesk-Aasias: regiooni koostöö Eestiga on strateegiliselt oluline

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov viibis 27.–28. novembril töövisiidil Kasahstanis ning 29. novembril Usbekistanis. Kasahstanis kohtus

error: Sisu on kaitstud!