Tervis

Mis juhtub sinu kehaga, kui sa sööd iga päev ühe muna.

Need täidavad sinu kõhtu.

Munades on kõrge proteiini tase, mis muudab munad täiuslikuks toiduaineks võrreldes teiste toitaineteallikatega. See on fakt, et toidud, mis sisaldavad rohkelt proteiini aitavad näljatunnet vähendada täites kõhtu pikemaks ajaks.

Suurendavad võimalust rasvakaotuseks.

Kuna munad tekitavad täiskõhutunnet pikemaks ajaks, aitavad nad kaasa ka rasvakaotusele. Ühes uuringus osalenud inimesed said oma kalorid munade tarbimisest ning teised saiakeste läbi. Need osalejad kes tarbisid mune kaotasid 65% rohkem kehakaalu. Teised kasutegurid olid näiteks 16% kõrgem keha rasvakaotus ning 34% kõrgem keha ümbermõõdu vähenemine.

Ilusamad nahk ja juuksed.

Munades on palju vitamiin B2-te, vitamiin B5-te ning vitamiin B12-t. Need B-grupi vitamiinid on vajalikud terve naha, maksa ning juuste jaoks. Lisaks aitavad nad kaasa ka närvisüsteemi õigele talitusele.

Tugevamad luud ja hambad.

Vitamiin D on oluline toitaine meie luude ning hammaste jaoks. See on oluline kaltsiumi imendumiseks. Munad on üks vähestest toiduainetest, kus on piisav kogus D-vitamiini.

Munades leidub vajalik kogus olulisi aminohappeid

Keha vajab elutegevuseks 20 aminohapet. Meie keha ise sünteesib nendest 11. Muna on üks vähestest toiduainetest, millest võib leida 9 ülejäänud aminohapet. Kui su kehas on neid happeid vähe, siis võivad tagajärgedeks olla väsimus, halb immuunvastus ja lihaskadu.

Parandavad kolestoroolitaset.

Pole kahtlustki, et munades on suur kogus kolestoroolid. Kuid uuringud näitavad, et munade söömine suurendab keha hea kolesetrooli taset.

Muudavad immuunsüsteemi tugevamaks

Ühes suures munas on kuni 22% seleeniumi keha päevasest vajadusest.

Maandavad stressi.

Nagu juba varem mainitud, munades on suur kogus aminohappeid, mis aitavad erinevaid süsteeme kehas. Keha lüsiini koguse täiendamine aitab kaasa stressi ning ärevuse maandamisele serotoniini reguleerimisega.

Parandavad ajutegevust.

Meie rakumembraanide üheks komponendiks on koliin. See on vajalik neurotransmitteri atsetüülkoliini sünteesimiseks. Seda leidub munades ning kui inimene kannatab selle aine vaeguse käes, võib see viia kognitiivsete funktsioonide häirete ning neuroloogiliste probleemide arenemiseni.

Vähendavad südamehaiguste riski.

Halva kolesterooli osakeste arv hakkab keha tõusma kui hea kolesterooli tase on vähenenud. Väikesed madala tihedusega lipoproteiini osakesed (halb kolesterool) võivad tekitada südamehaigusi.

Loe ka:  Paljud teevad selle vea kanamunade keetmise.

Jaga
Back to top button