Tuesday , 18 January 2022
Screenshot 2021 12 11 at 18.27.32

Mine külasta maagilist loomaaeda

Lumine loomaaed on imeline. Õhk on karge, jalgealune krudiseb, väikesed lumemütsakad istuvad kui värvud härmas okstel. Nii päikesetõus kui ka loojang panevad pilved õhetama.

Kesknädalal sai 38-aastaseks kääbusjõehobu Pupa. Sel puhul serveeriti talle tervislik marja-puuvilja-lehtsalati-tilli ports kõrvitsavaagnal. Pupa keeras säuhti vaagna kummuli ja krõmpsutas esmalt kõrvitsat süüa, kuid seejärel kadus kõhtu ka ülejäänud sünnipäevatoit.

Troopikamaja surikaadid ja kääbusmarmosetid maiustavad hiid-jahumardika tõukudega. Laste loomaaia hund-rosella Roosi aga mugistab maapähklit koore seest süüa ega taha maiuspala kaaslasest puna-rosella Oskariga kuidagi jagada.

Peale kolmepäevast paastu sööb uus lumeleopard Somu nüüd juba hästi. Ka ninasarvik-nastikud pistsid peale reisi oma esimesed hiirepojad pintslisse.

Taime- ja loomakoosluse suurde mageveeakvaariumi troopikamajas kolisid lisaks kaladele elama ka Aasia päritolu krevetid perekonnast Macrobrachium.

Käharpelikanidel on pesas kaks muna. Kinkažud paarituvad. Pintšetamariinidele aga paigaldati implantaadid tiinuse ärahoidmiseks.

Lumisel kullimäel avati kolmest puurist kokku ehitatud avar kotkapuur, kuhu paigutati elama kaeluskotkapaar. Esialgu lendasid linnud oma endise elupaiga tuttavale alale ja isaslind jäigi sinna oksale kõõluma. Emaslind seevastu läks õige pea avaramaid võimalusi uurima ning kontrollis üle uute riiulite ja pesaaluse vastupidavuse.

Noor siberi kaljukitse sikk tabati lumes jooksmas ja lumehange hüppamas. Ka kulaanid mängisid lumes ja lumega, koonud valged. Üks mära tõusis lausa tagajalgadele ja püüdis puuokstelt lumetorte. Lumiste küürudega kaksküürkaamel Hasan aga ei taha loobuda lepatüve koorimisest.

Loe edasi SIIT
Allikas Postimees.ee
Jaga

Vaata ka:

pakid

KUUM: Koroonaviirus Omikron levib ka pakkide ja kirjade teel.

Hiinas kästakse nüüd inimestel avada postisaadetisi maskis ja kinnastega, kuna arvatakse, et koroona Omikroni variant …

trees gabb4ee7a0 640

Kuidas talvisel matkal ellu jääda?

alvel matkamine võib esmapilgul tunduda täiesti hullumeelse ja ekstreemse ettevõtmisena. Kui aga matk hästi ettevalmistada …

tanelpadar

Laulja Tanel Padar: Mul on teisena sündinud lastest kahju.

Tanel Padar tõdes intervjuus, et kahe lapsega on ikka keerulisem ja eriti praegu, kus noorem …

light bulb gacc664c93 640

Vaestele peredele pole õige ütelda, et tarbige vähem elektrit ja siis on arved väiksemad.

“Vaestele peredele pole õige ütelda, et tarbige vähem. Abistada tuleb kohe, mitte kevadel, mil hinnad …