Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
kummitus

Millistes paikades Eestis võib kohata kummitusi?

Kas sul on selleks aastaks juba Halloweeni plaanid tehtud?  Kui veel mitte, siis üks võimalus on filmi vaatamise või kostüümipeo asemel hoopis ise kummitusi jahtima minna. Nimelt leiab Eestistki küllaldaselt lugusid, mis öösiti hästi magada ei lase.

Tallinna vanalinna kummitused.

pexels hert niks 3224113pexels hert niks 3224113Rõsked kongid ja keskaegsed piinamisriistad — Tallinna vanalinn pole üksnes muinasjutuline vaatamisväärsus, vaid peidab endas ka nii mõnegi piinatud hinge. On lausa öeldud, et vanalinnas pole torni, milles ei elaks kummitus.

Üheks kõige kummitusterohkemaks kohaks Tallinnas on aga lühikese jala väravatorn, kus võib hea õnne kohal kohata nii musta munka, kummituslikku lõvi kui ka läbipaistvate purjedega viirastuslaeva.

Lühikese jala väravatorni saab uudistada ostes kas tervik või tornidepileti Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi. Lühikese jala väravatornis ootab peale kummituste uudishimulikke ka näitus “Metapsüühiline Tallinn”, mis annab ülevaate 1930. aastatel tegutsenud Eesti Metapsüühilise Seltsi tegevusest. Selts koondas inimesi, kes tundsid huvi kõige üleloomuliku vastu, suhtlesid surnutega ja said sõnumeid teispoolsusest. Paranormaalsete nähtuste uurimine oli 1930. aastate Tallinnas moeasi, seanssidest meediumitega kirjutati ajalehtedes ning kummitustest tulvil Tallinnat kutsuti lausa Põhja-Euroopa okultistide peakorteriks. 

Parim viis oma kummituslikule retkele Tallinna vanalinnas punkti panemiseks on lõpetada ekskursioon rõsketes  keskkaegsetes bastionkäikudes. Suletud ruume pelgavad inimesed võiksid aga käikudest eemale hoida.

Patarei merekindlus ja kommunistlik terror

Patarei

Tere tulemast vanglasse! Lennusadama vahetus läheduses asub õõvastav vanglakompleks, mille tegevus peatati vaid napp 20 aastat tagasi. Siin rullub lahti Eesti ajaloo tumedam pool ning külastaja saab teada erinevaid fakte kommunismikuritegude kohta, sealhulgas detaile, mis jäävad veel mitmeteks päevadeks mälusoppidesse kummitama. Alusta oma ringkäiku KGB vanglast ning külata kindlasti ka haiglat. Kongid on jäetud samasse seisu, mis nad olid siis, kui viimased vangid lahkusid ning mahalaskmisruum ei jäta sind kindlasti ka unedes rahule. 

Vangivalvurite seas on levinud ka kummituslood ühest habemega mehest, kes ei meenutanud ühtegi kinnipeetavat ning ei vastanud, kui teda hüüti. Mees kõndis eest ära, kui vangivalvurid teda taga ajasid, kuni lõpuks astus ta läbi seina.

Vanglaseintest õhkub õudust ning paljas mõte sellest, kuidas mahalastavaid sauna mineku ettekäändel hukkamisele viidi, paneb vere tarretama. Pole kahtlustki, et nende seinte vahel hõljub rohkem piinatud hingi, kui me kokku lugeda jõuame. Patarei vanglasse ja merekindlusesse pääseb vaid septembri lõpuni. Seega, õuduste otsijad, kiirustage.

Õõvastavad nähtused Palmse mõisas

Palmse Manor Andrei ChertkovMõisad on põnevad vaatamisväärsused. Päevasel ajal tunduvad need arhitektuuripärlid nii helged ja ilusad, öösel aga tekitavad mõisapargi puude-põõsaste pikaks venitatud varjud õudusjudinaid ja pakuvad ainest nii mõnelegi kummitusloole.

Kes kummitustesse usub ja neid näha-kuulda soovib, sel tasub öö veeta Palmse mõisas. Nimelt kostub hotellitöötajate sõnul sealsetest ruumidest lapsenuttu ka siis, kui hotellis kindla peale ühtki last ei ööbi ning ööpimeduse varjus on sealsetes ruumides nähtud tulesid, mis süttivad ilma inimkäe abita ja uksi, mis avanevad iseenesest.

Hammustav nõid Kolga mõisas

kolga 2385067 1280Korda tegemata Kolga mõis Viru raba lähedal mõjub tontlikult isegi rõõmsameelses päikesevalguses sinitaeva taustal. Uhke arhitektuuriga hoone peidab endas aga sünget ajalugu. Nimelt lõi siin üks mõisahärra oma naisel kirvega pea maha. Väidetavalt ei kao veri  selle toa põrandalt kunagi.

Teine lugu, mis mõisaga kaasas käib on aga lugu imeilusast punapäisest tüdrukust, kel olid kilavad, tuld helkivad silmad. Tegu pole aga mitte tavalise tüdrukuga vaid nõiaga, kes liigub läbi seinte või tuleb õue peal vastu ning ilmub tasa, märkamatult inimeste sekka.

Mehed peaksid Kolga mõisa külastades ettevaatlikud olema. Nimelt ei salli see nõid mehi ning hammustab neid. Hammustatu sureb aga täpselt aasta pärast ära. Nii on nii mõnigi mõisa endistest omanikest von Stenbockidest oma õnnetu otsa leidnud ning nõial on väidetavalt ohvreid ka mõisakülastajate hulgas.

Kui peale Kolga mõisa külastust on soov mõisakultuuriga veelgi rohkem tutvust teha, siis võib veeta öö Vihula mõisas, mis asub Kolgast 40 minutilise autosõidu kaugusel. Loodushuvilistel tasuks aga kindlasti minna uudistama Viru raba.

Mohni saare kummitus

Üksindus paneb tihti meie fantaasia tööle ning mis seal salata, inimtühjades kohtades on ka vaimud julgemad end ilmutama. Nii on ka Viinistu lähedal asuva Mohni saarevaht näinud nii mõndagi verdtarretavat. Nimelt liigub sealse majaka abihoonetes pikk hall mehekogu. Lisaks saarevahile on kummalist olendit näinud ka paadimees ja ehitajad.

Kui majakavaht oma uue tööga alustas olevat ta esialgu pidevalt õue jooksnud, sest tal oli tunne, et nägi silmanurgast kedagi tulemas. Õue jõudes polnud seal aga hingelistki.

Ajavärav Kaiu rabas

Ka meie sood ja rabad pole vaimuvabad. Eriti veidrad nähtused toimuvad Raplamaal Kaiu rabas. Nimelt on neil niisketel maalappidel tihtilugu nähtud tundmatuid lendavaid objekte ning inimesed on tunnetanud aja seisma jäämist. Näiteks seda, et lähed omast arust veerandtunniks rappa, kui aga tagasi jõuad on aeg lausa tunnikese võrra edasi liikunud. 

Kaiut peetakse ka ufode maandumispaigaks. Küll on selle kohal nähtud lendamas pikergusi kettaid, küll nähtud pruuni naha ja punaste trussikutega meest kartulivagude vahel justkui rattaga sõitmas. Ratast mehel aga polnud.

Kaiu raba kui sellist kaardilt ei leia, sellise nimega kutsutakse soist ala Kaiu ja Mahtra vahel.

Allikas. Hookusbookus.com

Vaata ka:

Paeva sonum

Päeva Sõnum: Teisipäev 23 juuli 2024

Tere tulemast uude päeva! Täna on teisipäev ja suvi on täies hoos. Loodame, et leiad

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

23.07.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile 22.07.24 toimus 4 liiklusõnnetust, neist 3 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 9 alkoholi või narko tarvitamistunnustega