Laupäev , 20 aprill 2024
Erakorralised uudised
puhkus

Kuidas vältida puhkuse ajal tülitsemist?

Puhkus ja tülid— kahjuks käivad need kaks nähtust sageli käsikäes. Kindlasti tead kedagi, kes on reisil olles sõbraga kapitaalselt tülli läinud. Võib olla oled üks neist, kelle pulmaaastapäevaks korraldatud romantiline spaanädalavahetus kulmineerus pisaratega või kelle sõpradega ettevõetud linnareis lõppes sellega, et iga reisiseltskonna liige läks oma teed. Võib-olla lükkasid kallima kanuuga kosest alla või sai sul parimast sõbrast villand, kuna ta reisi ajal ühtki otsust teha ei soovinud, mistõttu sina kogu plaani pidid paika panema. Miks need tülid tekkivad ja kuidas neid vältida? 

Terved päevad ninapidi koos

Üks põhjus, miks lõõgastav puhkus kallimaga võib tülini viia on see, et veedate iga hetke puhkusel olles koos. Isegi kui lähed reisile kursuse- või töökaaslastega, elukaaslase või perega ei ole sa nendega tavaliselt 24 tundi iga päev koos. Kohtute ju ikka, kas koolis, tööl või õhtuti ja nädalavahetustel. Meil kõigil on vaja pisut hingamisruumi— nii oleme lõppkokkuvõttes õnnelikumad ja ka üksteise vigade suhtes andestavamad. Seega reisile minnes planeerige julgelt üks päev, mil teete igaüks midagi erinevat. On täiesti normaalne, kui suundud lennukimuuseumisse, su sõber valib ajaloomuuseumi ning kolmas reisiseltskonna liige otsustab minna loomaaeda pandakarusid kaema. Kahekesi või perena reisides tundub, see keerulisem, kuid see ei pea nii olema. Kui tead, et su kaaslane ei viitsi spaas kõiki protseduure kaasa teha, siis võtagi tunnike või kaks iseendale ja mine näohoolitsusse ning saada mees jalutama, jooksma või kinno. Peregagi ei pea alati kõike koos tegema. Andke mõlemad oma partnerile võimalus ka lastevaba aega nautida.

Mugavusstoonist välja

Tihti tekivad pinged olukordades, kus me end pisut ebakindlalt tunneme. Kui lähete pere või sõpradega parvematkale või koobastesse võib juhtuda, et mõnele ei paku seesugune tegevus eriti pinget, vaid külvab hoopis hirmu. Seega räägi enne oma partneriga, kui ta benjihüpet või kaljuronimist tegema viid. See, mis sulle tundub maailma ägedaima asjana, võib su partnerile või sõbrale ebamugav olla.

 

Ideaalne on olukord, kui kõik osapooled naudivad tegevusi ühepalju, seda ei tule aga tihti ette. Nii võikski juba varakult välja mõelda, kas teete mõningaid asju puhkusel olles eraldi või olete valmis kompromissideks. Näiteks kui sina soovid minna templitesse, su kaaslane aga tahaks vulkaani otsa ronida, siis võtke mõlema tegevuse jaoks ühepalju aega ning respekteerige üksteise soove. Kui sa kindlalt tead, et sa kaljult vettehüppeid teha ei taha, hakka kallimale fotograafiks või veeda päev linna vaadates.

Erimeelsused

Meil kõigil on omad eelistused. Eriti hästi joonistub see välja toidule mõeldes. On inimesi, kelle jaoks tervislikkus on kõige olulisem, samas aga võib sõber teatada, et tema soovib puhkusel just lõdvaks lasta ja rämpstoitu süüa. Mõne jaoks tähendab puhkus einestamist luksusrestoranis, teine soovib aga sama raha muudele asjadele kulutada. Kui te neid otsuseid enne läbi ei aruta võibki puhkeda tüli. 

Teadke aga, et isegi, kui teie grupis soovib igaüks midagi erinevat süüa, siis on seegi võimalik. Taas kehtib erimeelsuste lahendamisel sama reegel—kas sööte eraldi või lähete kompromissile ja sööte ühel õhtul mereande ja teisel kebabi.

Kui otsustate kompromissile minna, on oluline oma kaaslase valikut austada ning mitte viriseda toidu üle, mida sa väga ei armasta. Pea meeles, et juba järgmisel päeval sööte te sinu valitud toitu. 

Ootamatused

Reisil, nagu ka elus üldse, ei suju kõik takistusteta. Võib juhtuda, et hotell, mis tundus piltidel ilus ja hubane, on vana ja lagunev. Või avastab seltskond pidutseda soovivaid noori end vaiksest vanainimeste suvituslinnast. 

Välismaal viibides on kõik uus. Google mapsist leitud pood või kohvik võib olla suletud, rahaautomaat ei tunnista su kaarti või saad turul sularahaga arveldades petta. 

Just sellised olukorrad näitavad meile, missugused me oleme kriisiolukorras. Kes hakkab nutma, kes vihastab. Siin tuleb appi aga positiivne mõtlemine. Ka kõige hullemast olukorrast on väljapääs. Enne kui kaaslast süüdistama hakkad, loe viiekümneni, siis istuge koos rahulikult maha ja arutage, millised võimalused teil on, et oma puhkus päästa. Halvasti valitud hotellist saab võtta ekskursiooni ja veeta hotellitoas nii vähe aega kui võimalik. Kehvasti valitud asukohaski võib olla mõni aspekt, mis teile meeldib. Kui ei ole, siis võtke asja huumoriga — sellest saab üks naljakas lugu, mida hiljem sõpradele rääkida,

Kui tead, et sind või su kaaslast võib tabada ootamatu nälg, ole selleks valmis ning hoia pähkleid või müslibatoon alati käekotis juhuks kui kohe poodi või restorani ei leia.

Petta saamine on nõme, kuid veel nõmedam on selle pärast terve puhkuse aja kurb olla. Võta seda kui õppetundi ning katsu ülejäänud reisi nautida.

Planeeri tegevused ette

Kui lähete sõpradega autoreisile, on hea marsruut kokku panna juba enne reisi algust. Kõige parem on ülesanded inimeste vahel ära jagada. Üks paneb paika marsruudi, teine tegeleb ööbimispaikadega, kolmas autorendi ja raha teemaga. Enne reisi saage paar korda kokku vaadake plaan üle ning alles siis reserveerige toad ja asuge teele. Nii hoiate ära rumalad tülid bensiinijaamades, kus keegi õieti ei tea, mis suunas edasi minna. Omavaheline suhtlemine on alati ülioluline ning pidage meeles, et juba tehtud plaane saab muuta vaid siis kui kõik asjaga nõus on. 

 

Allikas.  Hookusbookus.com

 

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Laupäev 20 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Laupäev toob sulle võimaluse keskenduda oma isiklikule arengule. Kasuta

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna: Iraan peab vabastama ka Eesti elaniku

Välisminister Margus Tsahkna sõnul jätkub töö Hormuzi väinas hõivatud laeva pardal oleva Eesti elaniku vabastamise

error: Sisu on kaitstud!