Erakorralised uudised
brooke lark 3A1etBW5cBk unsplash

Milliseid vitamiine leidub ananassis?

Ananass on tervislik puuvili, mis pakub mitmeid olulisi vitamiine ja mineraale. Siin on mõned peamised vitamiinid, mida ananass sisaldab:

Vitamiin C – Ananass on eriti rikas C-vitamiini poolest, mis on oluline immuunsüsteemi toetaja, aitab kaasa kollageeni tootmisele nahas ja aitab kaasa haavade paranemisele. Samuti aitab C-vitamiin raua imendumisel taimsetest allikatest.

Mangaan – Kuigi mangaan pole vitamiin, vaid mineraal, on ananass selle poolest eriti rikas. Mangaan on oluline luude tervise, antioksüdantsete ensüümide tootmise ja paljude muude kehafunktsioonide jaoks.

Foolhape (vitamiin B9) – Ananass sisaldab ka mõõdukalt foolhapet, mis on eriti oluline raseduse ajal. See aitab kaasa DNA sünteesile ja teistele kehafunktsioonidele.

Vitamiin B6 (püridoksiin) – Ananass sisaldab väikeses koguses B6-vitamiini, mis aitab kaasa närvifunktsioonidele ja aminohapete ainevahetusele.

Vitamiin A – Ananass sisaldab mõningaid A-vitamiini eelühendeid, nagu beetakaroteen, kuigi mitte nii palju kui mõned teised puu- ja köögiviljad.

Maailma eksootilisem puuvili Duurian. Mis puuvili see on?

Vaata ka:

Horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on teie jaoks eriti oluline olla diplomaatiline ja

horoskoop armastus

3 sodiaagimärki tunnevad neljapäeval 11. aprillil tänulikkust oma armuõnne eest

1. Vähk (21. juuni – 22. juuli) Vähi jaoks on 11. aprill 2024 romantiline ja

error: Sisu on kaitstud!