Erakorralised uudised
julien tromeur ZMK0DU5wARA unsplash

Millised toidud põhjustavad kõhugaase?

Kõhugaasid on normaalne osa seedeprotsessist, kuid mõned toidud võivad põhjustada suuremat gaasitootmist ja ebamugavustunnet. See artikkel uurib, millised toidud võivad tekitada kõhugaase ning kuidas saate neid sümptomeid leevendada.

Mis põhjustab gaase?

Kõhugaasid moodustuvad seedeprotsessi käigus, kui maos ja soolestikus toimuvad keemilised reaktsioonid, mis lagundavad toitu. Gaasid, nagu lämmastik, hapnik, süsinikdioksiid ja vesinik, tekivad loomulikult seedimise käigus. Kuid mõned toidud ja joogid võivad põhjustada suurema gaasitootmise, mis võib viia kõhugaaside probleemideni.

Millised toidud põhjustavad kõhugaase?

 1. Puljongid ja supid: Mõned puljongid ja supid sisaldavad sibulat ja küüslauku, mis võivad põhjustada gaaside moodustumist.
 2. Kaunviljad: Oad, herned ja läätsed on tuntud gaasi tekitajatena, kuna sisaldavad keerulisi süsivesikuid, mida seedetrakt ei suuda täielikult lagundada.
 3. Köögiviljad: Teatud köögiviljad, näiteks brokoli, lillkapsas, kapsas ja spargel, sisaldavad looduslikke suhkruid ja kiudaineid, mis võivad põhjustada gaase.
 4. Pruunvetikas: Merevetikas, mida sageli leidub sushi rullides, sisaldab rühma suhkruid, mida inimese seedesüsteem ei saa täielikult seedida.
 5. Piimatooted: Mõned inimesed võivad olla laktoositalumatud, mis tähendab, et piimatooted, nagu piim, juust ja jogurt, võivad põhjustada gaasivalusid.
 6. Gaseeritud joogid: Süsihappegaasiga joogid, näiteks karastusjoogid ja gaseeritud vesi, võivad gaasi tekitada.
 7. Teraviljad: Rukkileib ja nisu sisaldavad gluteeni, mis võib põhjustada gaase inimestel, kellel on gluteenitalumatus või tsöliaakia.
 8. Puuviljad: Suures koguses õunte söömine põhjustab kõhugaase ja vahepeal võivad need olla ka valulikud

Kuidas leevendada kõhugaase?

Kui teil on kalduvus kõhugaasidele, võite proovida järgmisi meetodeid nende sümptomite leevendamiseks:

 1. Vähendage gaase tekitavate toitude tarbimist: Vähendage või vältige toite, mis tekitavad kõhugaase.
 2. Närige toitu põhjalikult: Põhjalik närimine aitab seedimist ja võib vähendada gaasitootmist.
 3. Joo piisavalt vett: Piisav vedelikutarbimine aitab seedimist ja hoiab sooled korras.
 4. Lisage probiootikume: Probiootikumid võivad aidata tasakaalustada soolestiku mikrofloorat ja vähendada gaasivalusid.
 5. Liikuge regulaarselt: Füüsiline aktiivsus aitab soolestikul korralikult töötada ja gaase väljutada.

Kõhugaasid on tavaline osa seedeprotsessist, kuid teatud toidud võivad põhjustada suuremat gaasitootmist ja ebamugavust. Teades, millised toidud tekitavad kõhugaase, saate neid vältida või piirata ning leevendada seeläbi seotud sümptomeid. Samuti on oluline kuulata oma keha ning kohandada dieeti vastavalt oma individuaalsetele vajadustele ja taluvusele.

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus