Esmaspäev , 4 detsember 2023
hamburger 2453359 1280

Miks stress ja emotsionaalsus ajendavad meid sööma rämpstoitu

Stress ja emotsionaalsus võivad mõjutada meie toitumisharjumusi, viies sageli rämpstoidu tarbimiseni. Kuigi see võib olla lühiajaline mugavus, on oluline mõista, miks see juhtub ja millised on selle pikaajalised tagajärjed meie tervisele. Alljärgnevalt uurime teaduslikku selgitust sellele nähtusele.

1. Stressi mõju ajule:

Stress käivitab meie kehas võitlus- või põgenemisreaktsiooni, mille käigus vabanevad stressihormoonid nagu kortisool. Need hormoonid võivad mõjutada ajutööd, eriti prefrontaalset ajukoort, mis vastutab impulsiivsuse ja enesekontrolli eest. Seega võib stress muuta meid vastuvõtlikumaks emotsionaalsele söömisele ja kiiretele toiduvalikutele.

2. Emotsionaalne söömine 

Emotsionaalne söömine võib olla viis stressiga toimetulekuks ja emotsionaalse ebamugavuse leevendamiseks. Teatud toidud, eriti need, mis on kõrge suhkru ja rasvasisaldusega, võivad ajus vabastada endorfiine ja serotoniini, mis aitavad lühiajaliselt leevendada stressi ja ärevust. See seletab, miks paljud inimesed kalduvad rämpstoidu poole, kui nad tunnevad end emotsionaalselt ülekoormatuna.

3. Korduv kogemus ja harjumus:

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi Teisipäev on hea päev oma tervise eest hoolitsemiseks. Võid teha trenni, süüa tervislikult või

woman

Millised tähemärgid petavad suhtes kõige rohkem.

Värske uuring võttis luubi alla päikesemärkide käitumise suhetes ning selgus, et suurimad meessoost petjad võivad

error: Sisu on kaitstud!