naised 1

Miks osadel naistel kasvavad habeme ja vuntsid

Naistel võivad habeme ja vuntside kasvamine olla tingitud mitmest tegurist. Kõige tavalisem põhjus on hormonaalsed muutused. Näiteks, kui naisel on kõrgemad testosterooni või muude androgeenide tasemed, võib see põhjustada liigset karvakasvu näol, tuntud ka kui hirsutism. Hirsutism võib olla tingitud polütsüstiliste munasarjade sündroomist (PCOS), mis on üks levinumaid hormonaalhäireid naistel.

Teine põhjus võib olla geneetika. Mõned naised võivad olla geneetiliselt eelsoodumusega suuremale karvakasvule näol ja kehal.

Vanusega võivad ka muutuda hormonaalsed tasemed, mistõttu menopausi ajal või pärast seda võivad mõned naised märgata suurenenud karvakasvu näol.

Lisaks on olemas meditsiinilised seisundid, nagu näiteks adrenogenitaalne sündroom või harvadel juhtudel kasvajad, mis võivad põhjustada androgeenide taseme tõusu ja seega ka liigset karvakasvu.

Ravi sõltub põhjusest. See võib hõlmata hormonaalseid ravimeid, nagu näiteks suukaudsed rasestumisvastased vahendid, mis võivad aidata reguleerida hormoonide taset, või karvaeemalduse meetodeid nagu laserdepilatsioon. Oluline on konsulteerida arstiga, kes saab kindlaks teha põhjuse ja soovitada sobivat ravi.

Vaata ka:

sibulakoored

Ei tea, mida sibulakoortega peale hakata? Siin on 3 lihtsat ja ebatavalist retsepti, mida soovite kindlasti proovida.

Sibulakoored on sageli tähelepanuta jäetud, kuid need on väärtuslikud ja mitmekülgsed. Sibula rikkalik ja eristav

ram kishor 3Dg7l66RGFA unsplash

Tee seda ja su lilled õitsevad aastaringselt – kasuta seda looduslikku koostisosa

Saavuta aastaringne õitsemine ja tugev taimede tervis vaid ühe loodusliku koostisosaga. Avastage saladus, kuidas saada