Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
naised 1 jpg

Miks osadel naistel kasvavad habeme ja vuntsid

Naistel võivad habeme ja vuntside kasvamine olla tingitud mitmest tegurist. Kõige tavalisem põhjus on hormonaalsed muutused. Näiteks, kui naisel on kõrgemad testosterooni või muude androgeenide tasemed, võib see põhjustada liigset karvakasvu näol, tuntud ka kui hirsutism. Hirsutism võib olla tingitud polütsüstiliste munasarjade sündroomist (PCOS), mis on üks levinumaid hormonaalhäireid naistel.

Teine põhjus võib olla geneetika. Mõned naised võivad olla geneetiliselt eelsoodumusega suuremale karvakasvule näol ja kehal.

Vanusega võivad ka muutuda hormonaalsed tasemed, mistõttu menopausi ajal või pärast seda võivad mõned naised märgata suurenenud karvakasvu näol.

Lisaks on olemas meditsiinilised seisundid, nagu näiteks adrenogenitaalne sündroom või harvadel juhtudel kasvajad, mis võivad põhjustada androgeenide taseme tõusu ja seega ka liigset karvakasvu.

Ravi sõltub põhjusest. See võib hõlmata hormonaalseid ravimeid, nagu näiteks suukaudsed rasestumisvastased vahendid, mis võivad aidata reguleerida hormoonide taset, või karvaeemalduse meetodeid nagu laserdepilatsioon. Oluline on konsulteerida arstiga, kes saab kindlaks teha põhjuse ja soovitada sobivat ravi.

Vaata ka:

minuaeg.com pakapikk jpg

TEST: Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime!

Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime Tee oma valik ja vali 1-6

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash jpg

Täna võib lotoõnn naeratada just neile kahele tähemärgile.

Laupäev 9.12.2023 toob endaga kaasa võimaluse, et fortuuna naeratab eriti kahele tähemärgile loteriil. Jäär: Jäärade

error: Sisu on kaitstud!