pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Eesti keskmine palk ja elamiskulud


Vastus sellele küsimusele sõltub paljudest teguritest, sealhulgas inimese elustiilist, elukohast, perekonna suurusest ja muudest kohustustest. Siiski on võimalik välja tuua mõned üldised soovitused.

Eesti Statistikaameti andmetel oli 2023. aasta II kvartalis keskmine brutokuupalk 1685 eurot. Seega võiks eeldada, et keskmine Eestlane peaks suutma hakkama saama vähemalt selle summaga.

Siiski on oluline märkida, et keskmine palk ei võta arvesse kõiki inimesi. Näiteks on paljudel inimestel väiksem palk kui keskmiselt, näiteks õpilased, töötud ja pensionärid. Samuti on paljudel inimestel suuremad kulud kui keskmiselt, näiteks kui nad elavad suurlinnas või kui neil on suur pere.

Seega on mõistlik arvestada, et inimesel on vaja rohkem raha kui keskmine palk, et toime tulla oma kohustustega. Näiteks kui inimene elab Tallinnas, kus elamiskulud on kõrged, siis vajab ta tõenäoliselt vähemalt 2000 eurot kuus. Kui inimene on pereisa, kellel on kaks last, siis vajab ta tõenäoliselt vähemalt 3000 eurot kuus.

Lõppkokkuvõttes on iga inimese enda otsustada, kui palju raha tal on vaja, et toime tulla oma kohustustega. Siiski on oluline teha eelarve, et veenduda, et raha jätkub kõigi vajalike kulude katteks.

Siin on mõned soovitused, kuidas teha eelarvet:

  • Kirjuta üles kõik oma igakuised sissetulekud ja kulud.
  • Mõtle läbi, milliseid kulusid saad vähendada.
  • Sea endale eesmärgid, näiteks säästa raha või investeerida.

Eelarve koostamine võib olla keeruline, kuid see on oluline samm, et oma rahaasjad kontrolli all hoida.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Lääne-Viru maakonnas peatatakse räimekvoodi ammendumise tõttu räimepüük ja kastmõrra kasutamine

Regionaalminister Piret Hartman allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatatakse 22. maist Lääne-Viru maakonnas kaluri kalapüügiloa alusel

79f41a963b83630e14b9a70fdc1a5884

Raske turbulents Londoni lennul Singapuri sai üks inimene surma ja paljud vigastada

Singapore Airlines Ltd. teatas, et üks inimene hukkus ja mitu said vigastada pärast seda, kui