Erakorralised uudised
count chris yOSHqKxyz g unsplash

Miks me tõmbame negatiivsust ligi ja kuidas sellest vabaneda

Paljud inimesed on märganud, et negatiivsus võib mõnikord hakata kogunema nende elus nagu lumepall, mis veereb mäest alla. Olgu selle põhjuseks keerulised suhted, tööstress või isiklikud probleemid, negatiivsus võib olla kurnav ja demoraliseeriv. Aga miks see nii juhtub ja kuidas seda muuta? Selles artiklis käsitleme seda, miks inimesed negatiivsust ligi tõmbavad ja mida saab teha selle tsükli purustamiseks.

Miks tõmbame negatiivsust ligi?
Negatiivsed mõtted ja emotsioonid võivad tekitada nõiaringi, mis ainult süvendab negatiivsust meie elus. Näiteks võib üks negatiivne sündmus põhjustada stressi ja ärevust, mis omakorda mõjutab meie käitumist ja otsuseid, tuues seeläbi juurde veel rohkem negatiivsust.

Enesetäituvad ennustused
Kui oleme veendunud, et midagi halba juhtub, siis kaldume käituma viisil, mis selle tõenäosust suurendab. Teisisõnu, meie negatiivsed ootused võivad kujundada meie tegelikkust.

Energeetiline seisund
Mõned usuvad, et meie emotsionaalne või mentaalne seisund võib mõjutada energiat meie ümber, tõmmates ligi sarnase energiaga olukordi või inimesi.

Kuidas vabaneda negatiivsusest?
Teadlikkuse suurendamine
Esimene samm negatiivsusest vabanemisel on selle märkamine. Kui olete teadlik oma mõtete ja emotsioonide mustritest, saate teadlikult valida positiivsemad mõtted ja käitumised.

Enese eest hoolitsemine
Positiivse meeleseisundi säilitamiseks on oluline teha asju, mis teid rõõmustavad ja lõdvestavad. See võib olla midagi lihtsat, nagu jalutuskäik, raamatu lugemine või lemmikmuusika kuulamine.

Oskus lahendada probleeme
Negatiivsust toovad sageli kaasa lahendamata probleemid. Probleemide lahendamise oskuste arendamine aitab teil nendega tõhusamalt toime tulla, vähendades seeläbi negatiivsust.

Positiivne keskkond
Ümbritsege end inimeste ja olukordadega, mis toovad teie ellu positiivsust. Kui olete pidevalt negatiivses keskkonnas, on raskem säilitada positiivset meeleseisundit.

Professionaalne abi
Mõnikord võib olla vajalik otsida professionaalset abi, olgu see siis psühhoterapeut, psühholoog või muu spetsialist. Nad võivad aidata teil mõista negatiivsuse põhjuseid ja pakkuda strateegiaid selle vähendamiseks.

Need kivid toovad selle kandjale õnne ja positiivse energia.

Negatiivsus ei ole vältimatu osa elust, vaid pigem harjumus või mõttemuster, mida saab muuta. Teadlikkuse suurendamine, enesehooldus, probleemide lahendamise oskused, positiivne keskkond ja vajadusel professionaalne abi on vahendid, mis aitavad meil vabaneda negatiivsusest ja elada õnnelikumat ja tervemat elu.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada