Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
positivethinking 850x560 1
Man lying on grass enjoying peaceful sunny day

Miks inimesed eelistavad üksikud olla

Suhtes olemine, selle arendamine ja nautimine on rasked – seda teab igaüks, kes on vähegi pikemalt suhtes olnud. Inimesed muutuvad, tujud muutuvad (ja päris tihti): me ei saa kunagi päris kindlad olla, mis juhtub ja kas asi jääb püsima.

Paljud siiski üritavad suhteid luua ja hoida. Aga mõned lihtsalt ei tee seda. Uurime nende vaatenurka, miks igavene üksindus/vallalisepõlv on parem kui lähisuhtega seotud rõõmud. See ei ole statistika, vaid lihtsalt võimalus erinevaid mõtteviise tundma õppida.

Polegi poiss-sõpra olnud
Urve (29): „Mul pole kunagi poiss-sõpra olnudki. See tähendab, et ta pole mind löönud. Või petnud. Või mu sünnipäeva unustanud. Või mu südant murdnud. Miks see üldse probleem on, et mul pole poissi?“

Suguiha meeldib rohkem kui inimesed
Maret (38): „Vahekord pole mulle võõras, aga ma pole end tõesti kellegagi sidunud. Mulle meeldib se*s väga. Aga ma ei taha pärast seda kaisus olla ja kudrutada. Ma vaataks parem telekat!“

Raske on ühel päeval aastas
Ivo (30): „Enamik aastast on kõik igati okei. Üksinda ja üksildane olla on kaks eri asja. Ma olen 364 päeva aastas üksinda ja üks päev aastas üksildane – jõululaupäeval. Siis olen kohe nii üksildane, et joon kodus end täis ja lähen magama…“

Ma olen liiga unikaalne
Rein (28): „Ma olen jõudnud süngele järeldusele, et ma olen nii eriline, et keegi ei tahakski minuga kaua koos olla. Ma ei mõtle selle all fantastilist, geniaalset, erakordset – vaid just, et ma olen nii unikaalne, ainulaadne. Ma pole kunagi sama inimesega rohkem kui kolm korda kohtingul käinud. Olen hakanud tasapisi leppima selle mõttega, et mu elus ongi ainult töö, paar hobi ja koer ja kass.“

Lükkan inimesed eemale
Saara (33): „Ma lükkan inimesi ise eemale. Ma leian, et enamik kaotab romantilises suhtes oma mõistuse ja väärikuse. Aga mina ei taha endast ühtegi juppi kellegi jaoks kaotada. Jah, mõne inimesega tahan seksida ja mõni tekitab sooje tundeid. Aga mu südame ümber on kivisein ja sinna ei pääse keegi. Olen näinud rohkem inimesi, kellele armastus on halba teinud, kui vastupidi!“

Mulle naerdi näkku
Rolf (28): „Olen ühe korra elus kohtingul käinud, siis, kui veel ülikoolis rebane olin. Ma piidlesin seda neiut mitu nädalat ja lõpuks pidin neli korda teda välja kutsuma, enne kui ta jah ütles. Sõime õhtust ja saatsin ta koju. Kui ma tahtsin väikese suudluse teha, siis ta naeris mulle lihtsalt näkku. Ma olin 19. See oli 9 aastat tagasi. Ma pole rohkem kedagi välja kutsunud…“

Suhted mõjuvad kui orjus
Toomas (35): „Kas olete kuulnud, kuidas abiellumist kirjeldatakse? „Rõngas ninna.“ „Eluks ajaks vangis.“ „Turult väljas.“ „Hea elu on nüüd läbi.“ „Jäta seksiga hüvasti.“ Jne. Seksikaaslasi on mul küll, aga kohe, kui nad hakkavad käituma nagu nad omaksid mind, ma tõmban kohe uttu.“

Mul on ainult kaugsuhe
Harold (30): „Ma pole kellegagi seksinud ja mul pole tavapärases mõttes olnud tüdruksõpra. Küll aga on mul naistuttav, kes elab teises riigis, 600 kilomeetrit eemal, ja kellega ma juba terve aasta romantiliselt suhtlen. Me videotšätime, saadame sõnumeid ja vahetame pilte. Vahel isegi ütleme üksteisele, et armastame teda. Aga ma pole teda kunagi päriselus näinud ega puudutanud. Kas see läheb püsisuhtena arvesse?“

See ongi ju tavaline?
Jukk (35): „Mu elu on selline tavaline. Kuidas ma peaksin oskama öelda, mis tunne on vallaline olla, kui ma pole muud olnudki. Mul pole võrdlusmomentigi. Üksi olla tundub lihtsalt… normaalne. Usun, et ühel heal päeval on mul suhet tõesti vaja; kui see juhtub, võin öelda, kas normaalne on hea või halb.“

Mul tekib tunne, et mul on midagi viga
Ann (36): „Kunagi peeti seksi enne abielu halvaks asjaks. Nüüd arvatakse, et sul on midagi viga, kui sa pole abiellumise ajaks seksinud. Selline mees tundub mingi pervo, naine aga vanatüdruku tüüpi. Nii et jah, nüüd neitsi olla on ilmselt sama tunne kui vanasti hoor olla: ühiskondlikult vastuvõetamatu. Nüüd sa oled friik, kui sa pole hoor.“

Meenutab aeglaselt surnuks nälgimist
Riin (39): „Ma olen vist liiga valiv. Mu pere ja sõbrad püüavad mind lohutada, et see on ju hea asi. Et küll see õige kutt ühel päeval saabub ja kannatlikkus tasub ära. See on nagu nälgijale öelda, et oota õiget toitu, ära midagi muud suhu võta. Lühidalt, ma teen rahulolevat nägu, aga sisimas nagu nälgin surnuks. Üksildus sööb mind seestpoolt.“

Olen asek*uaalne
Roomet (25): „Mul pole tüdrukut olnud ja see jätab mulje, et ma olen luuser või kapihomo. Tegelikult on asi nii, et mul pole üldse isu seksi järele, ega ka selle näitemängu järele, mis viib seksini. Kui arvad, et minuga on ikkagi midagi valesti, siis hea küll. Mina lihtsalt võin naerda, kui teised oma elusid hävitavad ja lasevad end genitaalidel juhtida. Olen parem üksi kui liigun ühe mürgise suhte juurest teiseni.“

Valetan, et ei taha kedagi
Aime (30): „Kui mult küsitakse, miks ma alati üksi olen, vastan, et olen valiv. Aga ma valetan. Tegelikult pole keegi lihtsalt mind valinud…“

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik