Erakorralised uudised
reba spike e7h6aG4xW0k unsplash

Miks ei tohiks jõuludeks kingida lemmikloomi

Jõuludeks elusloomade kinkimine võib tunduda armsa žestina, kuid sellel on mitmeid olulisi põhjuseid, miks seda ei peaks tegema:

Vastutus ja pühendumus: Lemmikloomad vajavad pikaajalist pühendumust ja hoolt, mida kingisaaja ei pruugi olla valmis andma. Lemmiklooma eest hoolitsemine nõuab aega, raha ja vastutust, mis võivad olla koormavad või ootamatud.

Stress loomale: Pühadeaegne sagimine ja müra võivad loomale olla stressirohked. Lisaks, kohanemine uue keskkonnaga võtab aega ja rahu, mida pühade ajal võib olla raske tagada.

Impulsiivsed otsused: Kingitusena saadud loomad on sageli impulsiivsed otsused. Paljud inimesed ei arvesta looma eest hoolitsemisega seotud kohustusi ja kulusid, mis võib viia loomade hülgamiseni.

Sobimatus: Looma iseloom, suurus või tervislik seisund ei pruugi sobida kingisaaja elustiili või elamistingimustega. Näiteks suure energia ja suure liikumisvajadusega koer ei sobi korterielanikule.

Varjupaikade koormus: Pärast pühi suureneb tihti loomade hülgamine ja varjupaikade koormus. Paljud jõuludeks kingitud loomad lõpetavad varjupaikades, kuna inimesed ei ole valmis nende eest hoolitsema.

Selle asemel võib kaaluda kingituseks looma adopteerimise toetamist või annetamist loomade varjupaikadele. See on vastutustundlikum viis loomade aitamiseks ja toetamiseks, ilma et tooks kaasa otseseid kohustusi kingisaajale.

Vaata ka:

naine

Miks me ebasobivaid partnereid valime

Miks me ebasobivaid partnereid valime Karm tõde on, et enamik suhteid ei jää püsima ja

kurkum

20 PÕHJENDUST, MIKS KURKUM ON KÕIK-ÜHES RAVITAIM!

Kurkumi ravimõju on uurinud mitmed teadlased ja on jõutud järeldusele, et kurkumi põhiline bioaktiivne raviv