Laupäev , 2 märts 2024
reba spike e7h6aG4xW0k unsplash

Miks ei tohiks jõuludeks kingida lemmikloomi

Jõuludeks elusloomade kinkimine võib tunduda armsa žestina, kuid sellel on mitmeid olulisi põhjuseid, miks seda ei peaks tegema:

Vastutus ja pühendumus: Lemmikloomad vajavad pikaajalist pühendumust ja hoolt, mida kingisaaja ei pruugi olla valmis andma. Lemmiklooma eest hoolitsemine nõuab aega, raha ja vastutust, mis võivad olla koormavad või ootamatud.

Stress loomale: Pühadeaegne sagimine ja müra võivad loomale olla stressirohked. Lisaks, kohanemine uue keskkonnaga võtab aega ja rahu, mida pühade ajal võib olla raske tagada.

Impulsiivsed otsused: Kingitusena saadud loomad on sageli impulsiivsed otsused. Paljud inimesed ei arvesta looma eest hoolitsemisega seotud kohustusi ja kulusid, mis võib viia loomade hülgamiseni.

Sobimatus: Looma iseloom, suurus või tervislik seisund ei pruugi sobida kingisaaja elustiili või elamistingimustega. Näiteks suure energia ja suure liikumisvajadusega koer ei sobi korterielanikule.

Varjupaikade koormus: Pärast pühi suureneb tihti loomade hülgamine ja varjupaikade koormus. Paljud jõuludeks kingitud loomad lõpetavad varjupaikades, kuna inimesed ei ole valmis nende eest hoolitsema.

Selle asemel võib kaaluda kingituseks looma adopteerimise toetamist või annetamist loomade varjupaikadele. See on vastutustundlikum viis loomade aitamiseks ja toetamiseks, ilma et tooks kaasa otseseid kohustusi kingisaajale.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

KOHUTAV: Tallinnas levib šokeeriv loomade julmuse juhtum: oravaid ja jäneseid naelutatakse puudele ja pinkidele

Tallinna Mustamäe linnaosas, eriti Kännu Kuke piirkonnas, on hiljuti avastatud šokeerivad juhtumid, kus väikeloomade surnukehi

kevad

ILM: Pühapäev 02.03 – Sajuta ilm, sooja kuni +8 °C.

Öösel: Vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Sisemaal tekib üksikutes kohtades udu. Puhub kagutuul 3-9, rannikul puhanguti

error: Sisu on kaitstud!