Erakorralised uudised
kodu

Mida tähendavad värvid sinu kodus.

Kõik tahavad end kodus turvaliselt ja vabalt tunda. Kodu on meie kindlus: siin saame vabaneda igapäevaeluga seotud survest, pingest ja probleemidest või lihtsalt välismaailma eest varju leida. Kui tahad end kodus võimalikult hästi tunda, peaksid arvesse võtma mitmeid tegureid.

Kas teadsid, et värvid võivad meeleolu mõjutada? Kas teadsid ka seda, et su heaolutunne sõltub kodu seinte värvist? Alljärgnevalt mõned praktilised nipid seinavärvi valimiseks, et tunneksid ennast oma kodus veelgi paremini.

PUNANE

Üldiselt mõjutavad värvid meie heaolutunnet ja tuju. Kui otsustad värvida seinad punast tooni, tähendab see, et sulle meeldib põnevus ja ka tähelepanu keskpunktis olla. Punane on tõeline pilgupüüdja: see on värv, mis toob esemed esile ja lisab dominantse nüansi.

Kui otsustad selle värvi kasuks, pea meeles kuldreeglit „mida vähem, seda parem” – vali mööbliesemed, mis on minimalistlikud ega ole liiga toretsevad ega tõuse ruumi üldisel foonil liigselt esile, samas kui toa teiste elementide värvid peaksid üksteisega kokku sobima ja üksteist täiendama.

Värvid, mis sobivad punasega hästi kokku:

valge või must ja kõik beeži varjundid.

ORANŽ

See värv annab soojuse ja helguse tunde ning sellel võib olla inimestele kosutav ja virgestav mõju. Siiski maksab ette vaadata ja kasutada kodukujunduses mitte liiga palju oranži eri toone, sest liiga palju oranži võib peatselt hoopis vastupidiselt mõjuda ja tunduda liiga jõuline.

Värvid, mis sobivad oranžiga hästi kokku:

pruun – või veelgi parem, pruuni tumedad toonid.

KOLLANE

Kollane on päikese värv ja sellel on inimestele positiivne mõju, sest kollane täidab toa energiaga. See on helge ja meeldiv värv, mis tekitab ka su külalistes õdusa tunde. Kollase aktsente kombineeritakse sageli sinisega, mis loob illusiooni, et kodus on nii päike kui ka sinine taevas.

Värvid, mis sobivad kollasega hästi kokku:

kõik tumepruuni varjundid ja kuna kollane ei ole väga tugev värv, siis sobib see kokku mis tahes kujuga ja eri värvi mööbliga.

ROHELINE

Tänapäeval võib valida rohelise paljude eri toonide vahel. Sõltuvalt valitud toonist saavutad erineva mõju, kuid igal juhul tuleks hoiduda värvimast seinu ja lagesid liiga tugevat ja intensiivset rohelist tooni, sest niimoodi tõmbub ruum visuaalselt kokku. Üldiselt peetakse rohelist tasakaalustatud ja neutraalseks värviks ning see sobib kõige paremini avaratesse majadesse ja suurtesse ruumidesse.

Need, kellele meeldib roheline värv, peaksid valima väiksemad rohelist värvi kujunduselemendid, nagu kardinad, vaibad ja vaasid, kui aga siiski ei suudeta vastu panna ja tahetakse värvida kõik seinad roheliseks, tuleks sel juhul valida tumepruun mööbel.

SININE

Sinine on taeva värv ja helesinise toonidel on rahustav mõju, kuid need võivad tunduda ka külmad. Sinine on külm värv, mis meenutab voolavat külma vett. Kuigi see võib ilus välja näha, võib see jätta su külalistele mulje, et su kodu on külm. Kui sulle meeldib sinine värv, võiksid kasutada seda mööbli juures, nt sinine diivan, kuid värvida seinad kollaseks või valgeks.

LILLA

Mõned lilla toonid ja varjundid on tõeliselt imelised, kuid ole ettevaatlik! Lilla on melanhoolia värv ja võib tunduda rõhuv, nii et selle asemel et seinad lillaks värvida, vali parem seda värvi erinevaid lisandeid. Nii et hangi lilla tumba või lisa ruumidesse mõni lilla aktsent hoiukarpide ja -korvide näol, mida saad riiulitel hoida. Lase kujutlusvõimel vabalt lennata.

VALGE

Valge värv valitakse kõige sagedamini. See on populaarne, sest sobib igat värvi mööbli ja kujunduselementidega. Kuigi sellel värvil on palju eeliseid, määrdub valge kiiremini kui mis tahes teine värv ja vajab korrapärast ülevõõpamist. Et seda vältida, vali pestav värv, nii et mustuse ja plekid saaks lihtsalt niiske lapiga ära pühkida.

KAUNISTA OMA KODU ERINEVATE LISANDITEGA…

Kui oled piisavalt loominguline ja leidlik ja sul on vaba aega erinevate mööblipoodide läbikammimiseks, leiad oma kodu jaoks just õiged lahendused. Võid hakata iseenda sisekujundajaks ja kodu tõeliselt kauniks muuta. Igal juhul väldi kodu jaoks värvide valimisel viimaseid moetrende, sest tüdined nendest ilmselt üsna kiiresti, sinu eesmärk peaks olema luua enda jaoks täiuslik keskkond.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

kert kingo

TÄIENDATUD: Prokuratuur taotleb Kert Kingole (EKRE) vangistust

Täiendatud 17.06.2024 Prokuratuur  taotleb Kingole dokumendi võltsimise ja kelmuse eest kokku kaks aastat vangistust, mida

Titanium Baltics SEB rohelaen

SEB finantseerib rohelaenuga Titanium stockoffice projekti

Septembris 2023 valmis Titaniumi tellitud projekt stockoffice’i, mis asub Tallinnas, Tala tänava ja J. Smuuli