Wednesday , 1 December 2021

Maxima alustab senisest sügavamat koostööd Toidupangaga

Soovist vähendada toidu raiskamist ning teha veelgi suurema hulga Eesti inimeste jõulud rõõmsamaks alustab Maxima tänasest regulaarset koostööd Toidupangaga.

„Mul on väga hea meel, et Maxima alustab Eesti Toidupangaga senisest suuremat koostööd. Pingutasime, et see saaks toimuda vahetult enne jõule, et teha nende Eesti inimeste jõulud rõõmsamaks, kellel on vähem võimalusi,“ rääkis MAXIMA Eesti tegevjuht Edvinas Volkas.
Kui varasemalt on Maxima peaasjalikult osalenud paar korda aastas toimuvates toidukogumise kampaaniates, siis alates tänasest panustab jaekaubanduskett Toidupanga regulaarsetesse toidukogumise ringidesse. Esialgu hakkab Toidupank koguma igapäevaselt toitu neliteistkümnest Maxima kauplusest üle Eesti. Õigepea Toidupangaga koostööd tegevate Maxima kaupluste arv kasvab.

„See on väga oluline samm Toidupanga jaoks, et ka Maxima liitub meiega. Koroona, elektri- ja kütusehindade tõusu tõttu on meil nüüd palju rohkem abivajajaid kui poolteist aastat tagasi. Inimestel läheb järjest raskemaks oma eluga igapäevaselt toime tulla,“ rääkis Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.

Tema sõnul ootavad just talvel ja jõulude ajal abisaajad neilt häid ja suuri toidupakke. „Seepärast ongi väga oluline, et neliteist Maxima kauplust hakkavad nüüd toidupankadele annetama iga päev – tänu Maxima abile tekib võimalus suurendada abi pakkumist,“ märkis Boerefijn. Igal nädalal annetab Eesti Toidupank toitu keskmiselt 15 000 inimesele.

Suurema osa Eesti Toidupanga jagatavast toidust moodustab poekettidest päästetud toit, sellele lisanduvad annetatud toit ning Euroopa Liidu toiduabi. 2020. aastal oli toidupanga toidukäive 2,47 miljonit kg, 73% selles moodustas päästetud toit, 17% Euroopa Liidu ostetud toiduabi ja 10% annetatud toit. 2020. aastal oli toidukäive 32% suurem kui aasta varem.

Statistikaameti andmetel elas 2019. aastal absoluutses vaesuses 30 500 inimest (2,3% Eesti elanikkonnast) – need on inimesed, kes pidid hakkama saama sissetulekuga, mis oli väiksem kui 221 eurot/kuus – ja suhtelises vaesuses 272 700 inimest (20,7% Eesti elanikkonnast), kelle leibkonna koosseisu arvestav kuu sissetulek oli väiksem kui 611 eurot.
Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. MAXIMA Eesti annab tööd üle 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad siinsed Maxima kauplused keskmiselt 140 000 inimest. Eestis on ettevõttel kokku 58 X kodukauplust, 21 XX supermarketit ning kolm XXX hüpermarketit. Jaekaubandusketti kuulub siin ka kaksteist kulinaariatsehhi ja logistikakeskus. Ettevõte tegutseb Eestis alates 2001. aastast.

Illustreeriv foto: Teiste toiduainete kõrval hakkab Maxima annetama Eestis Toidupangale ka puu- ja juurvilju. (Autor: MAXIMA Eesti)

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …