Neljapäev , 28 september 2023
Erakorralised uudised

Martin Helme: Inimeste pärismure on see, et tuleb valida sooja ja söögi vahel

Paides toimunud Arvamusfestival lõppes traditsiooniliselt parlamendierakondade juhtide debatiga. Debatis osalesid Lauri Läänemets (SDE), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Jüri Ratas (Keskerakond), Martin Helme (EKRE). Reformierakonna juht Kaja Kallas jäi koroonasse haigestumise tõttu Arvamusfestivalilt eemale, tema asemel osales Reformierakonna esindajana debatis Jürgen Ligi, kes paistis silma sellega, et podises kogu aeg teistele vahele, iseäranis kippus ta vaidlema Helmega.

Parteijuhtide debatt algas Narva tanki teisaldamise teemaga ning sellele pühendati pea pool debati ajast.

Martin Helme märkis, et tank on olnud seal aastaid ja oleks pidanud ära viidama juba varem: “Mulle tundub, et meil käib siin väga tõsine avalikkuse lollitamine. Õige aeg oli 90ndate alguses. Teine aeg oli Pronkssõduri mahavõtmise ajal. Kolmas kord oli siis, kui Venemaa esimest korda ründas Ukrainat. Või siis tänavu kevadel. Aga, et see teema nüüd ette võeti, tundub üsna küüniline lüke, kus Reformierakond üritab ennast näidata rahvusliku parteina.”

Lisaks tankimonumendile räägiti Eesti kriisides toimetulekust alates julgeoleku tagamisest, elukallidusega hakkamasaamisest kuni kliimapöördeni välja.

Küsimusele, mis on meie rahva suurim mure, vastas valitsuse suhtes kriitiline Helme, et  toimetulek. “Inimesed on täielikus ahastuses, nad saavad aru, et meil seisab ees talv, kus tuleb valida söögi ja sooja vahel. See on tegelikult pärismure. Mõned ei saa sellest aru. Teine suur mure on inimeste hirm julgeoleku pärast, st ega sõda ometi meile ei jõua. Me peaksime tegema kõik endast oleneva, et olla selleks valmis. Meie valitsus seda minu hinnangul teinud ei ole,” kõneles EKRE esimees.

Debatti juhtisid Arp Müller ja Mirko Ojakivi.

 

Kuula debatti siit: https://vikerraadio.err.ee/1608671842/vikerraadio-paides-parlameniderakondade-esimeeste-debatt

Vaata ka:

lottery g5642ea6cb 640

Õnnelik mängija võitis tBingo lotoga 613 830,30 eurot

Õnnelik mängija võitis Bingo lotoga 613 830,30 eurot. Võidupilet osteti internetist ning pilet on ostetud …