Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Martin Helme: Eesti venestamine toimub selle nimel, et me ehitame Ukrainasse rahvusriiki.

Esmaspäeval vastas peaminister Kaja kallas EKRE arupärimisele strateegia “Eesti 2035” rahvastikunäitajate kohta ja tema jabura jutu peale võttis kriitiliselt sõna Martin Helme.

“Ma ei tea, kas nutta või naerda, kui peaminister kinnitab, et tänasele valitsusele on rahvusriigi eesmärk tähtis ja selle nimel töötatakse ja et nemad teevad tööd Eesti põhiseaduse preambulis toodud eesmärkide täitmiseks.

Praktika on tegelikult täpselt vastupidises suunas liikumine. Ja selle jaoks, et oma deklareeritud loosungeid ja sellega vastuolus olevat tegevust kuidagi silmamoondusega klapitada, selle jaoks sogatakse meelega terminitega. Aetakse segamini eesti keelt kõnelevad inimesed ja eesti keelt emakeelena kõnelevad inimesed, segatakse-sogatakse selle osas, missugune on sisserände absoluutsumma, missugune on sisserände saldo, kes on need inimesed, kes sisse rändavad, kui kauaks nad siia jäävad või kui palju on eestlaste hulgas lahkujaid.

Kurb tõsiasi on see, et me tõepoolest tänase valitsuse tüürimisel liigume olukorda, mis oli meil 30 aastat tagasi. Mõne kuuga – mõne kuuga! – on langenud eestlaste osakaal rahvastikus sinna, kus ta oli Nõukogude okupatsiooni lõpus. Ja kogu see 30-aastane suur töö ja vaev, mis on toimunud integratsiooniga, kus meil on olnud Nõukogude-aegsest sisserändest siia jäänud väga suur hulk mitte-eestlasi ja mitte eesti keele kõnelejaid, kellele me oleme 30 aastat väga-väga vaevaliselt eesti keelt õpetanud, lendab vastu taevast, sellepärast, et massiliselt voolab sisse täiesti umbkeelseid immigrante, kellele meil ei ole mitte mingit võimekust või suutlikkust õpetada eesti keelt.

Põlvnevus loeb. Põlvnevus loeb, võib-olla liberaalid ei saa sellest lihtsalt aru. Aga see, et sul on juured, see loeb. See, et sul on olemas vanemad ja vanavanemad, kellel on ka rahvuslik kuuluvus, kellel on kultuuriline ja keeleline identiteet – see loeb. Me teame, et tänapäeva vasakpoolsed liberaalid tahaksid, et me elaksime permanentselt nagu Kambodžas. Aasta null, eilset ei olnud. Ja kõik algab iga hommik uuelt lehelt ja mitte midagi ei tea sellest, mis eile juhtus.
Aga päris maailmas nii ei ole. See, et sul on esivanemate hulgas vähemalt mõni eestlane, võimaldab sul öelda, et mul on eesti identiteet. Kui mitte ühtegi eestlast ei ole sul esivanemate hulgas, isegi mitte vanaemade hulgas, vanavanaemade hulgas, siis sa võid rääkida laitmatult eesti keelt, sa võid olla väga suur Eesti patrioot, aga sa ei saa olla eestlane. Sa lihtsalt ei saa olla eestlane.

Ja kõigele lisaks on see ausalt öeldes jõhker, kuidas sellesama sogamise nimel üritatakse tegelikult nendelt mitte-eestlastelt nende identiteeti ära võtta. Inimene, kes on elanud Eestis, kes on ära õppinud eesti keele, kes, nagu siin öeldi, laulab eesti laule, lehvitab Eesti lippu, saab olla Eesti patrioot loomulikult. Aga see tähendab, et ta on integreeritud või veelgi enam, ta on tõenäoliselt assimileeritud mitte-eestlane. Ja mitte keegi ei aja neid ära.

Sellised tüütud loosungid, et ärge ajage neid ära, miks te tahate neid ära ajada, on valed – keegi ei aja neid ära. Me tahaksime, et säiliks eestlaste peremehe staatus Eesti riigis, mis tähendab seda, et meil peab olema äärmiselt range ja piiratud sisseränne.

Seda me tahame. Me tahame, et Eesti ei oleks geograafiline termin. Me tahame, et Eesti oleks eestlaste riik, nii nagu ta loodi, kus on võimalik igas Eesti nurgas, kaasa arvatud Boltiga sõites või Woltist tellides või Narvas kohvikusse minnes eesti keelega hakkama saada. Ja selle eesmärgi vastu töötab tänane valitsus kõikidel rinnetel, nii selles rindes, mida ta teeb hariduses, nii selles rindes, mida ta teeb immigratsioonis, nii selles rindes, mida ta teeb ka avalike sõnumitega.

Sellesama kodakondsuspõhise riigi ehitamine – sellist asja pole meile ette nähtud põhiseaduses. Kodakondsuspõhist riiki meil põhiseaduses ette nähtud ei ole. Inimeste kodakondsus tuleneb sellest, missugune oli nende vanemate kodakondsus. See on päriluspõhine kodakondsuspoliitika ja seda ei saa asendada. Lihtsalt sellepärast, et liberaalidele see ei sobi, ei saa seda asendada mingisuguse muu asjaga.
Veel kord, see jutt, et te töötate rahvusriigi nimel – välja kukub kahjuks vastupidi. Kui eestlaste osakaal ja eesti keele kõnelejate osakaal väheneb ja ei tehta midagi selle jaoks, et eestlaste iive suureneks, siis ei ole sellest kasu, et te hõikate siin loosungeid. Teie juhtimisel Eesti rahvusriik laguneb ja hävineb.

Ja see on eriti õudne, et Eesti rahvusriiki lammutatakse, müües seda avalikkusele Ukraina rahvusriigi ülesehitamisena. See on õõvastav kahepalgelisus. Eesti venestamine toimub selle nimel, et me ehitame Ukrainasse rahvusriiki. Kui te nagu üritaks aru saada, kui jabur see on! Siis te enam ei oleks liberaalid ilmselt, kui te sellest aru saaks.”

Allikas. UuedUudised.ee

Vaata ka:

ILM: Esmaspäev 5.06 – Sajuta ilm, sooja kuni +18°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Enne keskööd võib sadada Ida-Eestis üksikutes kohtades hoovihma. Paiguti …