aFEP 9110
Foto Erik Peinar tel.+372 5025515

Marko Mihkelson: konfliktide lahendamine nõuab tihedat rahvusvahelist koostööd

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ning Iisraeli parlamendi välis- ja kaitsekomisjoni esimehe Yuli Yoel Edelsteini kohtumisel oli keskne teema olukord seoses Iisraeli ja Hamasi sõja ning Venemaa agressiooniga Ukrainas.

Mihkelson ja Edelstein käsitlesid nii Lähis-Ida regiooni kui ka Venemaa Ukraina vastase agressioonisõjaga seotud küsimusi. Leiti, et nende konfliktide mõju on globaalne ja lahendamine nõuab laiemat rahvusvahelist koostööd.

Mihkelson viitas kohtumisel Riigikogus üksmeelselt vastuvõetud avaldusele, kusmõistetakse hukka Hamasi terrorirünnakud ja Hamasi poolt Iisraeli vastu alustatud sõda.

Selles avalduses avaldas Riigikogu Iisraeli riigile, rahvale ja terrorirünnakus hukkunute omastele kaastunnet ning tunnustas pantvangide vabastamiseks tehtud jõupingutusi, mille tulemusel on osa pantvange õnnestunud vabastada. Samuti kinnitas parlament, et Iisraeli riigil on õigus ja kohustus ennast kaitsta kuni Hamasi terrorirünnakute lõppemise, kõigi pantvangide vabastamise ning 7. oktoobri veresauna kavandajate ja läbiviijate tabamiseni, et terror Iisraeli ja tema rahva vastu ei korduks.

Edelstein tänas kutse eest külastada Eestit ja osaleda Lennart Meri konverentsil. Lisaks Riigikogule kohtub Edelstein Tallinnas välisminister Margus Tsahkna ja kaitseminister Hanno Pevkuriga

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

28.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Teisipäev 28.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

53750168104 1c7933b600 c

Peaminister kohtumisel Soome presidendiga: EL ja NATO piiririikidena seisame silmitsi ühiste väljakutsetega

Peaminister Kaja Kallas kohtus esmaspäeval Eestis riigivisiidil viibiva Soome presidendi Alexander Stubbiga. Arutati eesseisvaid rahvusvahelisi