Erakorralised uudised

MAREK REINAAS: MEIL ON OMA NAFTA, AGA VALITSUS LAIUTAB KÄSI JA LOLL LEIAB VABANDUSE ALATI

Ainuke moodus elektri hind alla saada, on ehitada tuuleparke, leiab Marek Reinaas (Eesti 200).

Tellitud analüüs ütleb, et tuuleparke ei saa ehitada sinna, kuhu nad on planeeritud. Et keskkond ja linnud ja… (PM 10.01)

Ning valitsus laiutab käsi ja räägib, kuidas tuuleparke pole võimalik ehitada, sest analüüs niimoodi väidab. See analüüs ei ole isegi juriidiliselt siduv. Aga ikka on peamine jutt, kuidas ei saa, sest ei ole võimalik.

Selle asemel võiks valitsus tellida keskkonnamõjude hindamise nende inimeste kodudes, kes hoiavad toas 15 kraadi, magavad tilk nina otsas kahe teki all ja koeral on kogu aeg kampsun seljas. Sest külm on ja elektrihind on selline, mis ei luba tuba soojemaks kütta. Väga nadi keskkond. Elamiseks. Inimestele.

Või siis tellida keskkonnamõjude analüüsi mööblitehases, mis kõrgete elektri hindade pärast oma tootmise kinni pani ja 350 inimest lahti lasi. Tootmishoone keskkond on praeguseks väga külm ja vaikne. Sest inimesed ei saa tööd teha. Elektrihind ei luba.

Need on päris mõjud pikaaegsetele tegematajätmistele. Ja saamatusele.

Ainuke moodus elektri hind alla saada, on ehitada tuuleparke. Hinnaks kujuneks umbes 6 senti megavattunni eest. Tuuleparke tuleb ehitada kohe ja kiiresti. Ja nii, et Eesti ei oleks mitte elektrit sisse ostev riik, vaid me peame muutuma elektrit eksportivaks riigiks.

Eestil on ressurss, mida teistel ei ole – meil on pikk rannajoon ja madal meri, mis lubab sinna tuuleparke ehitada. Tulevikku vaadates on see ressurss umbes sama kõva valuuta nagu diivani seest välja voolav nafta. Ainult et me peame tegutsema hakkama kohe. Pärast on hilja.

Poliitikud ja ametnikud aga laiutavad käsi ja räägivad, kuidas mitte midagi ei ole võimalik. See on jama. Selline suhtumine on viinud Eesti mingisse kummalisse hangunud olekusse, kus midagi teha ei saa ja loll leiab alati vabanduse.

Tegelikult on kõik võimalik. Ainult julgust, tahtmist ja otsustamist on vaja.

Allikas. Eesti200

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Astri Grupp investeerib SEB Rohelaenu abil päikeseparkidesse

Astri Grupp teeb investeeringuid päikeseparkidesse, paigaldades uued paneelid Narva ja Pärnusse ning täiendab ka olemasolevat

Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse operatiivsündmused 20. – 21. mai 2024

Looduses valitseb üle Eesti suur tuleoht. Ilmaprognoos lubab kuiva ja päikesepaistelist ilma ning looduse tuleohtlikkus