Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
TikTok

MAKSUAMET: Ebaseaduslikud hasartmängud TikTokis.

Maksu- ja tolliameti (MTA) hasartmängumaksu juhtivkonsultant Ranno Aednurm hoiatab, et sotsiaalmeedias korraldatavad auhinnamängud võivad olla ebaseaduslikud.

Aednurme sõnul ei saa osaleja sellise loosimise puhul olla kindel, kas ja kui ausalt auhind välja loositakse. Ta selgitas, et vastava loa puudumisel on selline tegevus keelatud ja keegi ei ole kindlaks teinud, kas loosimine toimub ausatel alustel.

MTAle on tulnud vihjeid erinevate mängude kohta, loose tehakse nii väikeseid kui ka suuri. Näiteks võib lubatud auhinnaks olla lõhnaõli, auto või kodumasin. Peibutatakse ka noori neile atraktiivsete auhindadega, näiteks on loosimisi, kus auhinnaks on kommikott.

Aednurm lisas, et ka lapsevanemad peaksid olema valvsad, millele noored internetis raha kulutavad. Ta meenutas, et seaduse järgselt ei tohi alla 16-aastased lapsed üldse loteriid mängida.

Sotsiaalmeedias korraldatavaid auhinnamänge käsitletakse kui loteriisid ning kui võidufond ületab 1000 euro, siis loteriid vastava loata korraldada ei tohi. Ebaseaduslike hasartmängude korraldamise eest karistatakse isikut rahatrahvi või arestiga.

Üle 1000 euro võidufondiga loteriide lubasid väljastatakse ainult juriidilisele isikule, kelle aktsiakapitali suurus on vähemalt 1 000 000 eurot ja kelle kõik aktsiad kuuluvad Eesti riigile. Selline luba on näiteks ASil Eesti Loto. Lisaks kontrollib MTA, kas loosimise mängureeglid on ausad ning kas loosimised toimuvad juhuslikkuse alusel.

Mitte kõik loteriid ei nõua MTA luba. Kui võidufondi väärtus on alla 1000 euro ning seda ei korraldata sagedamini kui kord nädalas, siis hasartmänguseaduse nõudeid ei kohaldata. Küll aga tekib auhindade väljaandmisel tulumaksu maksustamise kohustus, sest isik teenib loosi korraldamise eest tulu.

Näiteks korraldab eraisik TikTokis auhinnamängu, kus müüakse raha või TikToki coinide eest loosipileteid, lubadusega loosida välja sõiduauto. Selline loosimine liigitub aga hasartmängu alla ning nõuab MTA luba.

MTA paneb inimestele südamele olla igasuguste eraisikute poolt korraldatavate loosimiste puhul ettevaatlik. Isegi kui auhind välja loositakse, siis ebaseadusliku hasartmängu võidud kuuluvad tulumaksuga maksustamisele ning selliste võitude deklareerimise ja maksu tasumise kohustus kuulub loosi võitjale.

Täiendav informatsioon:

  • MTA on saanud vihjeid erinevate sotsiaalmeedias korraldatavate auhinnamängude kohta, mille võidufond on üle 1000 euro.
  • Ebaseaduslike hasartmängude korraldamise eest karistatakse isikut rahatrahvi või arestiga.
  • Alla 16-aastased lapsed ei tohi üldse loteriisid mängida.
  • Mitte kõik loteriid ei nõua MTA luba, kuid kui võidufond on üle 1000 euro, siis tuleb loosi korraldajal taotleda luba MTA-st.
  • Ebaseadusliku hasartmängu võidud kuuluvad tulumaksuga maksustamisele.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!