Monday , 18 October 2021
aunaste

Maire Aunaste: Ma ei ole enam puhas leht, vaid rikutud leht.

Maire Aunaste: Ma ei ole enam puhas leht, vaid rikutud leht.

Saates “Hommik Anuga” on pühapäeval külas teleajakirjanik ja endine riigikogu liige Maire Aunaste, kes rääkis saates tööotsingutest, ema hiljutisest kaotusest koroonaviirusele ning kevadel joobes peaga rooli sattumisest ning selle järel saadud õppetunnist.

Hiljuti sotsiaalmeedia vahendusel tööd otsinud Aunaste ütles, et praeguste pakkumiste järgi tundub, et kõige jaoks aega ei jäägi. Ta märkis, et mitmed pakkumised on olnud ka sellised, mida ta on oodanud, kuid nende sisu avaldada veel ei soovinud.

“Ma loodan, et saan nii kirjutada ka teha veel midagi muud.” Ta tunnistas, et arvas, et ei saa ühtegi pakkumist. “Ma olen otsinud kuus kuud tööd ilma sotsiaalmeediata ja pole leidnud.”

Aunaste märkis, et on end sellisesse olukorda ise pannud ja ta oleks võinud oma tööd Maalehes teha veel tänase päevani. “Üks erakordselt jabur otsus võib viia sind olukorda, kus sa alustad kõike otsast peale. See ei ole enam puhas leht, vaid see on rikutud,” sõnas ta, viidates kevadisele intsidendile, kui ta tabati roolist joobes peaga.

“Seaduskuulekusest ei saa minu puhul enam rääkida.” Aunaste usub, et see juhtum jääb teda elus saatma. “Inimese elu saadabki teda. Võiks valida ka selle, et ma istun vaikselt urus ja iial midagi ei kirjuta ega räägi. See oleks rahulikum elu.”

Ei peaks olema alandav tööd otsida, lisas ta. “Seepärast ma kirjutasingi [sotsiaalmeediasse].” Ta tunnistas, et 700 euroga ta ära ei ela ja peaks selleks näiteks loobuma oma autost ja kolima oma Portugalis olevasse vastvalmivasse majja.

“Aga seal ei ole mul mitte midagi peale selle teha, et vaatan üle orgude ja mägede ja mõtlen elu üle järele. Aga mulle aitab sellest kuuest kuust, kus ma ainult elu ja iseenda üle järele olen mõelnud,” tõdes Aunaste.

23 kuud järjest koos dementse emaga

Viimased kaks aastat on Aunaste elanud Tartus, sest pensionirahaga ei olnud tal võimalik enam Tallinnas korterit üürida. Ta tõdes, et ema tervis läks kaks aastat tagasi väga halvaks ja kui tuli koroona, oli ta sunnitud oma ema majas kinni hoidma.

“Uksed olid lukus, võti oli ära peidetud, sest ta ei saanud iialgi aru, mis haigusest me räägime ja miks ta ei või minna linnaliinibussiga sõitma. See lihtsalt oli meie kolme õe ühine otsus, et ma pean teda valvama. Kui inimene on dementne, siis ta ei saa enam aru, mis ohud teda ähvardavad.”

Aunaste elas ema juures 23 kuud järjest kuni tänavu juulini, kuni ta tundis, et ta peab saama ühe vaba kuu ja panema ema hooldekodusse, sest see hooldamine oli olnud vaimselt kurnav.

Ta rääkis, et kogu koroonaaja hoidsid nad külaskäikude arvu minimaalsena, sest tema perekonnas on ka vaktsiinivastaseid, ja proovisid igati ära hoida tema ema koroonaviirusesse nakatumist. “Perearst ütles, et nii vana inimest ei ole enam mõtet vaktsineerida, kuna ta nagunii enam kodust väljas ei käi.”

Ema ei pannud ta juba varem hooldekodusse seetõttu, et sai temaga ise hakkama. “Ma tean, mida teeb mentaalselt hooldekodu inimesega, eriti kui ta on dementne. Ta ei saa üldse aru, kus ta on. Allakäik on päevadega dementsel inimesel.”

Kuigi ema koroonasse nakatumisest mõtlesid Aunaste ja tema õed kui halvast unenäost, siis see paraku ka juhtus. Kümme päeva pärast nakatumist oli ta surnud.

Aunaste tunnistas, et tegelikult üritas ta siiski oma ema kümme päeva enne tema hooldekodusse viimist siiski vaktsineerida lasta Jannseni ühedoosilise vaktsiiniga. Vaktsiini ei olnud saadaval, kuid talle lubati helistada järgneval nädalal, kui see taas saadaval on. “Ma ootan seda kõnet siiamaani.”

Ema vaktsineerimata hooldaja lahtilaskmist ei nõua

Aunaste ema sai viiruse vaktsiini- ja testivastaselt hooldajalt, kelle poeg oli nakatunud koroonasse ja kes nakatas koos Aunaste emaga viirusega kokku pea 20 hoolealust.

Loe ka: Maire Aunaste kirjutab avameelselt ema hooldamisest ja päevast, mis viis ema surmani

Loe ka:  TÄIENDATUD! Kriminaalses joobes rooli tagant tabatud Maire Aunaste lasti Maalehest lahti

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

man g1c5b593f8 640

Mida tajume surma eel?

Peaaegu kõik surmaeelsed kogemused hõlmavad nägemusi, millest allpool juttu. Inimesi, kes on n-ö surma lävele …

laps

KURB: Tüdruk räägib turvakodus nukkudele, et ema jälle ei tule…

“Meil on olnud juhus, kus 9-aastase tüdruku ülesanne oli igal hommikul üles ajada oma narkomaanist …

space g07ab4bcc2 640

KUUM: Hiigelsuur komeet on meie poole teel!

Kaugelt Päikesesüsteemi äärealadelt, Öpik–Oorti pilvest on meie poole teel võib-olla kõige suurem komeet, mida seni …

keel

9 muutust keelel paljastavad peaaegu kõik sinu haigused

Võib-olla sa ei mõtle tihti oma keelele, aga kui arst palub sul suu lahti teha …