Thursday , 2 December 2021
mg 1090

Mailis Reps “Pealtnägijale”: loomulikult tuleb saadikupuutumatus ära võtta

Kriminaaluurimise all olev Keskerakonna saadik Mailis Reps ütles ETV “Pealtnägijale” antud intervjuus, et toetab endalt saadikupuutumatuse äravõtmist, sest muidu ei jõua asi kohtusse, vahendas ERR-i uudisteportaal.
“Mis puudutab saadikupuutumatust, siis see on väga kummaline asi. Kui võiks minu tagasihoidliku arvamuse öelda, siis selle võiks seadusest välja võtta. Ma saan aru, kust see tuli – 1920-1930-ndate aastate loogikast -, aga täna ei ole ühtegi erandit. See on tegelikult kummaline, sest saadikupuutumatust peavad riigikogu liikmed oma isikliku häälega otsustama olukorras, kus neil ei ole veel mitte mingit infot. Mitte mingit, kaasa arvatud minul, kes mind tänasest süüdistatakse sajas surmapatus. Mul ei ole täistoimikut, sellepärast et täistoimik esitatakse kohtule. Enne nad ei saa kohtule esitada, kui saadikupuutumatus ära võetakse,” selgitas Reps.

“Nii et, et sellise kummalise etapi sa pead läbima, kusjuures alati see läbitakse ja see on tegelikult formaalsus. Nii et noh, seda tegelikult tõesti ei ole vaja. Loomulikult tuleb saadikupuutumatus ära võtta, sest muidu sa ei jõua kohtusse,” nentis Reps.

Endise haridus- ja teadusministri ning Keskerakonna juhatuse liikme Mailis Repsi kriminaalasjas tähtajaks kaitsjatelt prokuratuuri taotlusi ei laekunud, mistõttu on prokuratuur tegemas ettevalmistusi temalt saadikupuutumatuse võtmiseks.
Möödunud aasta sügisel selgus, et toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps kasutas ministeeriumi vara ja tööjõudu enese pere huvides. Lisaks lasi ta oma sünnipäevapeo restoranis Mon Repos kinni maksta maksumaksjal. Asi tipnesministri tagasiastumise ning kriminaalasjaga, mis pole veel kohtusse jõudnud.

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …