Monday , 17 January 2022
covid g689bf34dd 640

Maailma terviseorganisatsioon WHO hoiatab koroona Omikroni variandi eest ja märgib, et seda ei saa pidada mingil juhul leebeks.

WHO hinnangul ei saa pidada Omikroni varianti leebeks, kuna see tapab inimesi üle terve maailma samamoodi nagau varasemad variandid. WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus märkis, et Omikroni variant põhjustab üle terve maailma tervishoiu ülekoormust. Ta lisas, et kuigi Omikroni haigusnähud võivad olla veidi leebemad kui olid Delta variandil, ei saa seda nimetada leebeks.
Ghebreyesus ütles, et sarnaselt varasematele variantidele põhjustab Omikron raskeid haigusjuhtusid, mis lõppevad surmaga. Juhtumite kasv on nii kiire, et see koormab tervishoiusüsteeme üle maailma.

USA-s registreeriti esmaspäeval esimest korda pandeemia ajaloos üle miljoni nakatumise päevas. WHO andmetel on koroonaga nakatumiste arv kasvanud ühe nädala jooksul maailmas 71 protsenti ja USA-s 100 protsenti. Rasketest koroonajuhtumitest 90 protsenti olid vaktsineerimata inimestel.

Ghebreyesus rõhutas eelmise, 2021. aasta lõpus, et tänavuseks aastaks jagub kõigile inimestele maailmas vaktsiine, kui neid ei kasutataks lääneriikides tõhustusdooside jagamiseks.

Jaga

Vaata ka:

testi tegemine

OLULINE: Alates esmaspäevast ( 17.01) saab koos koroonatestiga teada ka gripi ja RS-viiruse testitulemuse

Alates esmaspäevast saavad kõik, kellel on saatekiri avaliku testimise punkti, samast proovist kolm tulemust: lisaks …

covid 19 g829362110 640

15.01. Ööpäevaga tuvastati 2220 uut covid-19 haiget. Suri 6 koroonaviirusega nakatunud inimest

15. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 264 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

kiirtest

Sel nädalal tuvastati koolides kiirtestimisega üle 1200 positiivse tulemuse

Sel nädalal tuvastati üldharidus- ja kutsekoolides toimunud koroonaviiruse kiirtestimise käigus kokku 1224 positiivset tulemust. Enamik …

EMO123

Tallinna libedad tänavad ajasid täna erakorralise meditsiini osakonnad täiesti umbe.

Neljapäeval saabunud sula tegi Tallinnas tänavad libedaks ning see kasvatas ka haiglate erakorralise meditsiini osakondades …