Wednesday , 1 December 2021
angel g597f58640 640

Maailma terviseorganisatsioon prognoosib Euroopasse talveks 700 000 koroonasurma

Kuigi Euroopa on kõige vaktsineeritum piirkond maailmas, on koroona olukord kõige hullem. Maailma terviseorghanisatsioon WHO prognoosib Euroopale eelolevaks talveks 700 000 koroonasurma ehk samapalju kui oli eelneval talvel ilma vaktsiinideta.

WHO prognooside kohaselt kasvab Euroopa koroonasurmade arv märtsiks praeguselt 1,5 miljonilt 2,2 miljoni peale. Selle numbri sees on Euroopa Liit, Ühendkuningriik, Kasahstan ja Venemaa. Kui see prognoos tõele vastab, siis selgub, et käesolev talv koos vaktsiinidega on kõigest veidi parem kui eelmine, mil vaktsiine polnud, vahendab Daily Mail.

Koroonasurmade arv on kiiresti kasvanud mitmel pool Euroopas. WHO peab põhjuseks koroona Delta varianti, vaktsiinide suhtes tekkinud umbusku ja piirangute leevendamist.

Euroopa Liidus on kahe doosiga vaktsineeritud 66 protsenti ja paljud saavad juba kolmandaid doose. Euroopa teadlased peavad suure koroonasurmade arvu põhjuseks kolmandate dooside liiga aeglast andmist.

Hollandis, kus vaktsineeritus on üks kõrgemaid Euroopas, on olukord nii hull, et koroonapatsiente hakati saatma Saksamaale ravile. Võrreldes septembriga on koroonasurmade arv Euroopas kahekordistunud ja praegu tuleb ligi 4200 surma päevas.

Koroona on tõusnud Euroopas taas peamiseks surma põhjuseks. Euroopas on kõige enam koroonasurmasid registreeritud Venemaal – 256 000, järgneb Ühendkuningriik 144 000 koroonasurmaga. Elanike arvu arvestades on aga kõige enam koroonasurmasid Belgias ja Itaalias, vastavalt 2283 ja 2205 miljoni elaniku kohta.

Allikas: Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …