Friday , 28 January 2022
covid19 triniti scaled

Maailma Terviseorganisatsioon: Ka Covidi vastu vaktsineeritud inimesed peaksid maski kandma.

Maailma Terviseorganisatsioon: Ka Covidi vastu vaktsineeritud inimesed peaksid maski kandma.

Maailma Terviseorganisatsiooni sõnul peaksid isegi COVID-19 vastu vaktsineeritud inimesed “ohutult mängima” ning endiselt näomaski kandma.

WHO peadirektori asetäitja dr Mariangela Simao sõnul ei peata ükski vaktsiin viiruse üldist levikut.

Simao kinnitusel tähendab maailmas ringlev COVIDi delta (India) variant seda, et maskikohustus ja sotsiaalne distantseerumine peaksid jätkuma igavesti.
„Inimesed peavad jätkuvalt hoolega maske kandma, veetma aega ventileeritud ruumides, tagama käte hügieeni ja distantsi ning vältima tunglemist. See on endiselt äärmiselt oluline, isegi siis kui olete vaktsineeritud, kuna viirus levib laialdaselt,” ütles Simao.

Hoolimata sellest, et paljude Euroopa riikide valitsused hakkavad aeglaselt piiranguid kaotama, ei kao maskide kandmise ja sotsiaalse distantseerimise reeglid lähitulevikus kuhugi, sest Covidi uusi tüvesid tekib veel aastaid.

Nagu me eelmisel nädalal rõhutasime, ütles ka Covidi eriesindaja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juures dr David Nabarro, et reeglid peaksid jääma kehtima seni, kuni ringlevad Covidi uued tüved.

Selle mustri järgi kannavad inimesed maske aastaid või isegi aastakümneid ja tõenäoliselt ilmub veel ka uus viirus lisaks COVID-i tüvedele ja see kõik ei lõpe nii pea.

Allikas. https://vanglaplaneet.ee/

Jaga

Vaata ka:

covid scaled

Terviseamet: Kõige olulisem info testimise, karantiini ja lähikontaktsuse kohta

Kui teil on küsimusi testimise korralduse, piirangute või isolatsioonitingimuste kohta, siis helistage riigi infotelefonile 1247.  …

covid 19 g829362110 640

28.01. Ööpäevaga tuvastati 5823 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

28. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 292 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 186 vajab haiglaravi raskeloomulise …

DSC01163 scaled

Covid-19 vaktsiinide kõrvaltoimed: ajavahemikus 17.–23. jaanuar 2022 esitatud teated Eestis ja üldine teave

17.–23. jaanuar 2022 esitatud kõrvaltoime teatised Järgnev on kokkuvõte eelmisel nädalal saadetud kõrvaltoimete teatiste kohta, …

koroonaravim

Euroopa Ravimiamet soovitab anda tingimustega müügiloa Covid-19 ravimile Paxlovid

Euroopa Ravimiameti inimravimite komitee (CHMP) soovitas anda tingimustega müügiloa suukaudsele COVID-19 ravimile Paxlovid (toimeained PF-07321332 …