Sunday , 28 November 2021
christmas tree gf39ff2111 640

Maagiline jõulukuusk toas. Kuusk on ikka omanud kaitsvat võimet. Seda tänu tema igirohelistele „nõeltele“, okkalisusele ja vaigulõhnale.

Kkas teadsid, et jõulukuuse tuppa toomise komme on oletavalt alguse saanud Saksamaalt Elsassist, vanade germaanlaste talvevaimu austamise kombest. Nad uskusid, et vaimud elasid puude sees, eriti kuuskedes ja et häid vaime enda lähedale tuua, riputati kuuse okstele ande. Hiljem hakati kuuski kodudesse tooma ja neid ehtima.

Kuusk on ikka omanud kaitsvat võimet. Seda tänu tema igirohelistele „nõeltele“, okkalisusele ja vaigulõhnale. Kuuske on õnnetuse ärahoidmise ja kaitse eesmärgil kasutatud erinevates tseremooniates ning rituaalides. On arvatud, et ta suudab peletada kurje vaime ning muud paha. Kuusk ise ja tema nõela moodi okkad on samas kui antennid, mille kaudu soove taeva poole saata. See on alateadlik põhjus, miks me tahame valida võimalikult ilusa koheva kuuse.
Kuuse läheduses viibides kaovad nukrus, pelglikkus, pessimism ja ihnus. Kui puust sageli kinni võtta, pöördub teie elu paremuse poole, mured ja hirmud vähenevad ning ellusuhtumine muutub positiivsemaks.
Jõulukuusega seotud rituaalid, mida kodus teha saab:
Kuusk tahab enne ehtimist puhata

Ei peeta heaks, kui kuuske hakatakse kohe kaunistama. Kuusk peab saama peale teekonda puhata, harjuda uue kohaga, selle koha energiaga. Parem on kuusk kaunistada teisel päeval peale toomist.

Palu kuuselt õnnistust

Enne, kui hakkate kuuske kaunistama, puudutage parema käega kuuse latva ja öelge kolm korda: „Olid perenaine paksus metsas, nüüd minu kodule perenaiseks saa. Et majas oleks palju rõõmu…“ jne.

Täht ladvikusse

Kui panna kuuse latva täht, siis see justkui valgustaks inimeste elu järgmisel aasta, toob küllust ja kaitseb õnne. Täht tuleb panna esimesena ja võtta maha viimasena.

Vanik uksele

Kuusevanikud ukse kohal on jõulude ajal tavaline nähtus, aga sellel on ka oma kindel eesmärki. Oled kindlasti tähele pannud, et uksel asetsevad vanikud ja pärjad on alati kaunistatud punase lindiga. Seda tehti kindla eesmärgiga, kaitseks halbade inimeste ning negatiivse energia eest.

Oksale lint

Kuna tuppa toodud kuuseoksale või kimbule on täheksese tippu paigutamine üsna keeruline, siis soovitatakse selle asemel siduda oma kaunile okstest valmistatud kimbule või üksikule kuuseoksale ümber üks ilus ning kuldne lint.

Kaunistamisel pere appi

Kuuske tuleks kaunistada kogu perega.

Kuusepuu ehete tähendused
Kõige parem olevat kaunistada kuusk kerakujuliste ehetega. Pallid moodustavad kaitse ja rikkuse. See sümbol toob uuel aastal kaasa rahuliku õhkkonna kodus, ilma vapustusteta ning ebameeldivusteta. Iga kerakujulise ehte riputamisele võiks eelneda ehte käte vahel hoidmine koos kindla sooviga. Kui juhtub, et see ehe kukub katki, tähendab, et see soov täitub.
Jääpurikad – toovad tervis.
Keerutatud/väänatud spiraalsed ehted- edu töös.
Puule riputatud kommid, piparkoogid ja pähklid, mis sümboliseerib perekonna jõukust.
Viljad kaunistusena
Vanasti kaunistati jõulupuu tihti just erinevate puuviljadega, olgu need siis värsked või kuivatatud.
Kui ka sina tahad oma puu kaunistamisel kasutada värskeid või kuivatatud vilju, siis pane need kuusele kindlasti enne kunstehteid. Kasutada soovitatakse alati omamaiseid puuvilju, sest need sobivad meie energeetikaga kõige paremini. Kõige parem on veel see, et pärast puult ehete mahavõtmist võib need ära süüa.

Pereõnn ja küllus

Arvatakse, et kui kuusk kenasti kommide, käbide ja läikivate kuulikestega ära kaunistada, siis toob see saagiõnne, pereõnne ning küllust.

Killud toovad õnne

Juhuslikult katki läinud kuuseehe ei too endaga mingit halba kaasa. Killud toovad õnne, võivad täita soove. Soovi peale tuleb mõelda sel hetkel, kui katkiläinud ehe minema visatakse.

Kingid puu alla

Kingitused pannakse kuuse alla, et need saaksid laetud positiivse energiaga.
Mida rohkem kingitusi puu all, seda rikkam on järgmisel aastal. Kaunilt pakitud kingid oma perele ja lähimatele sõpradele, pange neile kindlasti nimesildid ja/või pühade soovidega märkmeid ning pange need puu alla: kingitustest saadava rõõmuenergia meelitab teie kodusse materiaalse jõukuse.
Viimane mahavõetud ehe amuletiks

Viimase ehte võib pärast mahavõtmist panna hoopis välisukse kohale. Selleks, et ei tuleks koju pahatahtlikud inimesed. Võib ka mujale koju panna. Toimib amuletina.

Kuuse välja viskamine
Välja viskamine olgu mitte varem kui Kolmekuninga päeval, enne seda tähendab, et võite oma õnne välja visata. See muidugi ei kehti kunstjõulupuu puhul ( kui ta on suur ja ilus): vastupidi, iga-aastase kaunistamisega selle puu võim järk-järgult suureneb mis teeb kuusest võimsa pere talismani.

Kuuse positiivse energia kasutamine

Sellel kohal, kus oli seisnud kuusk, säilub positiivne energia veel terve ööpäeva. Kui panna sinna kohta tool ja istuda sellel 15-20 minutit , kaovad sel inimesel väiksemad tervisehäired.

Kuuse tänamine

Kui kuuske hakatakse välja viskama (veel parem, kui visatakse tulle), siis tänada kuuske rõõmu eest ning paluda kuusepuult andeks. Seda eriti siis, kui otsustate alles jätta peotäie okkaid või oksakese.

Jaga

Vaata ka:

people g1a7640e08 640

Nepaali tarkade soovitused eluks.

1. Rääkige aeglaselt, aga mõelge kiiresti.  2. Ärge hinnake inimesi tema vanemate järgi. 3. Kui …

girl ga2d27355d 640

Lahkuminekud on rasked, kuid nad kasvatavad sinu hinge.

Enamasti ei minda lahku mitte selle pärast, et ei hoolita teineteisest, vaid kuna enam ei …

rase

Miks ei tohi rasedana nutta.

On palju raamatuid rasedusest, sünnitusest ja vastsündinutest. Neid kirjutavad kvalifikatseeritud arstid: psühholoogid  või lastearstid. Usaldada …

ema 1

Mõtlemapanev lugu, ehk hoidkem oma emasid….

Me kõik jääme vanaks -ja on hea, kui siis, vanast peast oleksid meie kõrval armastatud …