Uudised

Maaeluminister U.Kruuse soovib Ukraina hooajatöölistele eelisjärjekorras viisasid

Maaeluminister UJrmas Kruuse tegi ettepaneku väljastada Eesti põllumajandussektorisse töötama suunduvatele Ukraina kodanikele viisad eelisjärjekorras.

 

Kruuse sõnul saab Eesti põllumajandussektor valdavalt hakkama oma tööjõuga, kuid teatud osas peab tuginema ka täiendavale tööjõule väljast.

 

“Eelmise aasta kogemus näitas, et vajalikku hooajalist tööjõudu on kohapealt keeruline leida, millega kaasnes märkimisväärne majanduskahju.”

Kruuse selgitas, et viimastel aastatel on Eesti aiandusettevõtetel, aga ka piimatootmises, seakasvatuses ja toidutööstuses kujunenud oma töötajate võrgustik, kuhu kuulub ka palju Ukraina kodanikke, kes käivad Eestis hooajalist tööd tegemas.

 

“Pandeemia olukorras muutus reisimine keeruliseks. Olen saanud põllumajandussektorist tagasisidet, et viisade järjekorrad on muutunud pikemaks, transiitriigid muudavad ootamatult reegleid ning transpordiühendustes esineb häireid. See seab Eesti aiandussaaduste tootmise tõsisesse ohtu, kuna tegemist on kiiresti riknevate toiduainetega.”

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button