Saturday , 18 September 2021
vaktsiin 1 2

Ma ei julge kõigile öelda, et olen vaktsineeritud.

Samal ajal kui paljud postitavad uhkelt ja õnnelikult selfisid vaktsineerimisest, teevad mõned seda vaikselt ja salaja. „Mind oleks peaaegu perekonnast välja heidetud,“ ütleb 50aastane Siiri, kes varjas tükk aega täiskasvanud poja eest, et ta lasi ennast vastu tema tahtmist kaitsepookida. Koroona võib ajada riidu pered ja sõbrad, sundida vaikima.
„Miks sa seda tegid?“ hurjutas Siirit vaktsiinivastane poeg. „Nüüd kiirgad lastelastele viirust!“ Siiri arvas algul, et pahanduse vältimiseks ta ei räägigi, et käis vaktsineerimas, kuid hiljem leidis, et pole õige valetada kõige lähedasemale inimesele. Poeg ei saa siiski siiani aru, miks ema ei lootnud loomulikule immuunsüsteemile ja „mürgitas“ ennast vaktsiiniga. Lapselastega lubatakse vanaemal siiski kohtuda.

Kolmekuuse tütre ema Keiu aga astus sammu, mida ta kõigile ei maini – ta lasi end vaktsineerida rasedana. „Mul on nüüd antikehadega beebi,“ naljatab ta last hüpitades.

Ega ta otseselt varja, et tegi rasedana kaitsesüsti, kuid vaatab hoolega, kus ja kellele ta sellest räägib. „Kõik lähedased sõbrad mõistavad minu otsust ja toetasid vaktsineerimist raseduse ajal. Aga kui vaktsineerimine tuleb jutuks laiemas seltskonnas, siis ma igaks juhuks ei julge seda öelda,“ räägib noor naine.

Loe edasi SIIT
Allikas Õhtuleht

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

18.09 Ööpäevaga tuvastati 391 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

18. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 134 inimest. Kokku on haiglas 154 …

laps 1 scaled

Laste puude raskusastme tuvastamise aluspõhimõtted.

Ikka tuleb ette olukordi, kus inimesed ei mõista, miks puude raskusastme tuvastamisel tehakse otsus ühte …

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …

istock 000011686797small

Gripivaktsiin jõudis Eestisse

Ravimiameti teatel jõudis gripivaktsiini esimene tarne uueks gripihooajaks Eestisse. Tänavu tuleb Eestisse suurem kogus gripivaktsiini …