Sunday , 28 November 2021
covid scaled

OLULINE: Koroona uus Müü variant on jõudnud Soome.

Lõuna-Ameerikast Kolumbiast alguse saanud koroonaviiruse Müü (Mu) variant on jõudnud otsaga Soome. Soomes on registreeritud kolm uue mutatsiooni juhtumit.

Turu ülikooli viroloogia professor Ilkka Julkunen ütles, et Müü variant meenutab Beeta ja Delta variante. Ka Müü suudab läbi murda vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise teel saadud immuunsusest. Ehk haigestuda võib olenemata vaktsineerimisest või haiguse varasemast läbipõdemisest, vahendab Ilta-Sanomat.
Professor Julkunen samas ütles, et praegused vaktsiinid toimivad kõigi variantide, ka Müü variandi vastu. Kaks doosi annab kaitse raske haigestumise vastu.

Professor Julkunen ütles, et Müü variandi nakatumise ja leviku kohta pole veel piisavalt andmeid. Juhtumid eri riikides näitavad, et variandil on levimise võimekus olemas. Müü variant on põhiliselt levinud Kolumbias ja Ekuadoris, kus vastavalt kolmandik ja viiendik nakatumistest on Müü variant.

Maailma terviseorganisatsioon WHO on tunnistanud Müü variandi huvipakkuvaks variandiks. See pole veel murettekitav variant, millised on Alfa, Beeta, Gamma ja Delta variandid.

Professor Julkuneni hinnangul on oht suhteliselt väike, et Müü variandist võiks saada samasuguse levikuga variant nagu praegu on Delta. Julkunen soovitab lasta end vaktsineerida kahe doosiga, kuna kahe doosi mõju koroona eri variantide vastu on eriti hea. Ühest doosist eriti hästi ei piisa. Vaktsineerimisega on võimalik kaitsta nii ennast kui teisi ja aidata kaasa ühiskonna avanemisele.

Allikas. EEstinen.fi

Jaga

Vaata ka:

covid kiirtest

Kiirtestid koolides andsid 2742 positiivset koroonatesti

Nelja nädala jooksul on koolides toimunud kiirtestimistes saadud 2742 positiivset testitulemust. Testimine jätkub, et avastada …

covid 19 g829362110 640

28.11 Ööpäevaga tuvastati 389 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid scaled

OLULINE: Väga nakkav Omicron viirus on jõudnud mitmele poole Euroopasse

Aafrikast alguse saanud koroona uus ja arvatavalt ohtlik tüvi Omikron on jõudnud ilmselt juba Taani, …

covid 19 gc5734fd40 640

Loe, mida sa peaks teadma uuest ohtlikust koroonaviirusest Omicron B.1.1.529.

Maailma Terviseorganisatsioon lisab tõenäoliselt reedel murettekitavate koroonaviiruse variantide sekka tugevalt muteerunud variandi B.1.1.529. Viroloogide sõnul …