Erakorralised uudised
Blue Breaking News YouTube Channel Art

Lõuna prefektuuri nädalavahetuse info 11.05 – 12.05.2024

 

 

Tartumaa

 

Kelmus

Politseisse pöördus Tartus elav naine, kes müüs Marketplace vahendusel lapse jalgratast. Potentsiaalne ostja pakkus müüjale, et too saadaks ratta Venipaki vahendusel Mõisakülla ning selleks tuli müüjal esmalt minna lingile, mille ostja talle saatis ning sisestas seal enda andmed ja PIN-koodid. Peale seda avastas naine, et tema kontolt on kadunud 460 eurot. Kelmusjuhtumi asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Vargused

  1. mail avastati, et Tartus Rahu tänavalt on varastatud lukustatud jalgratas Scott. Kahju on 250 eurot.

 

  1. mai hommikul avastati, et Tartus Põllu tänaval on sisse murtud ehitusjärgus majja, kust varastati tööriistu. Kahju on selgitamisel.

 

Kehaline väärkohtlemine

  1. mail puhkes Elvas Kirde tänava elamus naise ja mehe vahel tüli, mille käigus sai viga 31-aastane mees. Politsei pidas naise kinni ning viis ta kainenema.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise ühel Brasiilia ja ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

  1. mail avastasid piirivalvurid Koidula piiripunktis kontrollitud sõiduauto pagasiruumist viis Prantsuse Vabariigi registreerimismärki. Juht numbrimärkide kohta selgitusi anda ei osanud, ka ei olnud tal esitada omandiõigust kinnitavaid dokumente, mistõttu võeti registreerimismärgid hoiule. Peale esmaseid menetlustoiminguis suundus juht edasi Venemaale.

 

  1. mail kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Läti numbrimärgiga Daf veokit ja selle juhti. Täiendava kontrolli käigus avastati, et sohvri esitatud juhiluba on võltsitud, dokument võeti hoiule. Kuna juht oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse, siis kriminaalmenetlust ei alustatud. Ta tasus riigituludesse 600-eurot ning suundus Venemaale jalgsi. Autorongi viis üle piiri asendusjuht.

Vaata ka:

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

Eile toimus 6 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 16 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

Liiklusõnnetused 26.05.2024 kella 11.09 ajal juhtus liiklusõnnetus Rakvere linnas Laada tn 6a juures, kus 28-aastane