Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Valga Tulbi 3

Lõuna päästekeskuse sündmused 6.-7. detsember 2023

Jõgevamaa
6. detsembril kell 18.15 teatati, et Jõgeval Turu tänaval asuvas jäätmejaamas tünnipõhjas põleb magneesium. Väike põleng kustutati liivaga. Tegemist oli aine isesüttimisega.

Põlvamaa
6. detsembril kell 10.37 käisid päästjad Kanepi vallas Tiido külas eemaldamas teelt lumeraskuse all murdunud puud.

Tartumaa
7. detsembril kell 6.56 teatati, et Kambja vallas Soinaste külas on teel vigastatud kits. Päästjad eemaldasid looma teelt ja temast anti teada jahimeestele.
Juhime tähelepanu, et inimkannatanuteta liiklusõnnetusest loomaga tuleb häirekeskusele teada anda riigiinfotelefonil 1247. Häirekeskus saab teavitada jahimehi, kes looma piinad vajadusel lõpetaks või päästjaid ja politseid, kui vaja kiiremas korras takistus teelt eemaldada ning liiklusohutust tagada. Teavitamata jätmisel võib vigastatud loom jääda teele piinlema ja samas liiklejaid ohustama.

Valgamaa
Möödunud ööpäeval käisid päästjad Valgamaal 8 väljakutsel eemaldamas teedelt lumeraskuse all murdunud puid.

Suitsuandurite laest eemaldamine oleks läinud kalliks maksma
6. detsembril kella 14.50
ajal süttis Valgas Tulbi tänaval asuvas elumajas elektrisüsteemi rikkest juhtmestik ja edasi vahelagi. Majaelanikust naine märkas põlengut voolu kadumise järel, märkas suitsu ja evakueerus hoonest sugulasest naabri juurde. Kohale saabus tema tütar ja tütremees, kes enne päästjaid pulberkustutitega põlengu levikut edukalt piirasid. Päästjad avasid konstruktsioone ja kustutasid viimased tulekolded kell 16.15.
Tulekahju põhjuseks võis esialgsel hinnangul olla vananenud elektrisüsteemi rike, mis ei pidanud pingele vastu ja ka kaitsmed ei rakendunud õigeaegselt. Kahjuks leidsid päästjad ruumide laest ainult suitsuandurite kinnitusalused, andurid olid teadmata põhjusel laest eemaldatud. Suitsuandurite puudumine oleks võinud lõppeda äärmiselt traagiliselt, kui õnnetus oleks näiteks puhkenud öisel ajal. Õnneks süttis tulekahju päevasel ajal, elanikust naine märkas seda ning sai suitsuga täituvatest ruumidest ise välja.
Kella 18.11 ajal käisid päästjad majas uuesti suitsema hakanud saepuru kustutamas.
Foto: autor Lõuna päästekeskus)

Viljandimaa
Päästjad käisid möödunud ööpäeval ühel korral Mäekülas ja korra Tipu külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Võrumaa
Päästjad käisid varahommikul Antsla vallas Säre ja Koigu külas eemaldamas teedelt murdunud puid. Koigu külas leiti märke auto sõitmisest vastu teel lebavat puud, kuid ilmselt keegi viga ei olnud saanud ja sõiduk oli teed jätkanud.

Vaata ka:

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

janar keel

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed…

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed, avastame end tihtilugu tõdemuse

error: Sisu on kaitstud!