Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Lõuna päästekeskuse sündmused 5. – 6. detsember 2023

Tartumaa
5. detsembril kell12.10 sattusid Tartus Anne kanali ääres jääpatrullil olevad päästjad juhuslikult õnnetusele, kus läbi talisuplejate augu äärele tekkinud õhukese jää vajus parte taga ajanud hundikoer. Loom ise enam jääle tagasi ei saanud. Pinnaltpäästevarustuses päästja kandis looma tagasi kindlale maale ja ta anti üle kohale tulnud omanikule. Selgus, et koer oli kodust üle aia jalga lasknud.

Kell 12.52 teatati, et Elva vallas Väike-Rakke külas on hulk puid elektriliinile vajunud ja näha on kaarleeki. Päästjad valvasid ohuala, kuid liinile lähemale ei läinud, sest see polnud ohutu. Juhtumi lahendamiseks anti info üle elektrikutele.

Kella 13.58 ajal põles Tartus Ravila tänaval elumaja korstna ja katla vahelises suitsutorus tahm. Õnneks tuli maja külge ei levinud. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ja andsid juhise enne järgmist kütmist kutsuda korstnapühkija, kes lõõrid puhastaks ja küttseadem ohutuse üle vaataks.

5. detsembril kella 20.42 ajal süttis Elva vallas Kaarlijärve külas eelmisel päeval põlenud laohoones paaril ruutmeetril uuesti hoonejäätmete hunnik, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa
5. detsembril kell 14.01 käisid päästjad Valgas Kungla tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult klemmid ning tagasid liiklusohutuse. Välja voolanud vedelikud kaeti absorbentainega.

Kella 20.55 ajal süütas Otepää vallas Arula külas purunenud elektriliin paarist kohast maapinna, mille päästjad lumega kustutasid. Enne seda lülitasid kohale tulnud elektrikud liinist voolu välja.

Viljandimaa
5. detsembril kell 17.49 aitasid päästjad Viljandi vallas Puiatu teel asuvas kortermajas kiirabil ja tütrel pääseda kodus kukkunud 85aastase naise juurde, kes oli jäänud abitult lebama. Selleks avati uks kangiga. Tütrele selgitati, et sellisteks puhkudeks on oluline varuvõtme olemasolu.

6. detsembril kella 4.46 ajal süttis Viljandi vallas Tinnikuru külas väikebuss, mille päästjad kustutasid. Tulekolletele ligipääsuks avati bussi konstruktsioone. Selgus, et seisvas bussis oli soojenduseks tööle pandud soojapuhur, mille rike või ümberminek võis tulekahju põhjustada.

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu…

Read More

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!