Voru v Osula korvalhoone leekides

Lõuna päästekeskuse sündmused 19.-22. aprill

Tartumaa
20. aprillil kell 17.15 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas põleb elumaja. Selgus, et süttinud oli varjualune, selle osaks olev kõrvalhoone ning elumaja sein. Inimesed said hoonest välja ja summutasid leeke pulberkustutitega. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.31. Esialgsetele andmetel sai põleng alguse elektriseadme rikkest. Täpsema põhjuse selgitavad sündmuskohale suunduvad inspektorid.
(Lisatud pildid, autor Lõuna päästekeskus)

Haaslava Loosi varjualune3

21. aprillil kell 17.53 kutsuti päästjad Kastre valda Lääniste külla appi kalameestele, kelle paat Võngjärvel mootoririkke tõttu seisma oli jäänud. Kaldast lahutas neid mitukümmend meetrit rooheina. Päästjad pukseerisid kolm hätta jäänud meest koos paadiga kaldale.

22. aprillil kell 7.47 teatati, et Tartus Nurme tänaval on hoovi lõksu jäänud mäger. Päästjad püüdsid looma kinni ja viisid loodusesse.

Valgamaa
21. aprillil kell 14.55 kustutasid päästjad Otepää vallas Keeni külas 20ruutmeetrise kulupõlengu.

Viljandimaa

19. aprillil kell 18.21 ajal süttis Viljandi vallas Auksi külas elumaja korstnas tahm. Elanikud sulgesid siibrid ja summutasid tule koldes veega, õnneks põleng lõõridest maja külge ei levinud. Selgus, et korstent oli seni pühkinud majaomanik ise ning tõenäoliselt oli töö puudulikult tehtud. Päästjad tuletavad meelde, et eramajaomanik peab iga viie aasta tagant laskma kütteseadmed hooldada kutselisel korstnapühkijal, kes seadme korrasoleku üle vaatab. Vahepealsel ajal võib korstent ise pühkida, kuid turvalisem on seda igal aastal lasta teha siiski väljaõppinud ametimehel.

21. aprillil kell 16.49 süttis Mulgi vallas Kamara külas sõiduauto BMW pagasiruum ja salong. Omanik piiras põlengu levikut pulberkustutiga, päästjad kustutasid tulekahju lõplikult. Põlengu süttimist seostati alguses purunenud rehviga.

22. aprillil kella 4.02 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Ängi külas kõrvalhoone (5×15 meetrit). Päästjate saabudes ulatusid leegid hoonest välja ja kaitsma tuli hakata teisi kõrvalhooneid. Tulekahju kustutati kell 5.35. Esialgu seostatakse põlengu süttimist hoonesse laadima pandud aku või selle laadija rikkega. Põlengu täpsemat tekkepõhjust hakkavad selgitama inspektorid.

Võrumaa
19. aprillil kell 19.18 teatati häirekeskusele, et Võrus Tallinna mnt asuvas tanklas lõhkus vastu piiret sõitnud veokijuht kütusepaagi, kust hakkas välja lekkima kütus. Päästjad sulgesid lekke spetsiaalse pastaga ning katsid välja voolanud vedeliku absorbentainega. Ligi 100 kilo kütusega segunenud ainet koguti 200 liitrisesse vaati. Keskkonnaameti inspektori hinnangul keskkonnale tõsisemat ohtu ei tekkinud. Olukorra lõplik lahendamine jäi tankla juhtkonna korraldada.
(Lisatud pildid, autor Lõuna päästekeskus)

Haaslava Loosi varjualune3 1

20. aprillil kella 23.12 ajal põles Võru vallas Osula külas täisleekides kõrvalhoone (10×20 m). Päästjate saabudes oli tuld võtnud kõrval asuva elumaja otsasein. Kõigepealt aitasid päästjad majast välja naisterahva ning seejärel piirasid tulekahju leviku. Kõrvalhoone kustutati kell 1.46. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.
(Lisatud pilt, autor Lõuna päästekeskus)

21. aprillil süttis Võru vallas Otsa külas prahipõletamisest pool hektarit kulupõldu, mille päästjad kustutasid. Päästjad hoiatavad, et iga lõkkepõletaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks. Tugeva tuulega lõket teha ei tohi. Hooletu lõkkepõletamine on kevadiste kulupõlengute peamisi põhjusi ja nende kustutamiseks kulub palju päästjate aega, jõudu ning meie ühiseid ressursse.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Reede 24 mai 2024

Jäär Oled täna energiline ja valmis väljakutseteks. Ideaalne on tegeleda intensiivsete treeningutega, näiteks kickpoksi või

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Ränk Liiklusõnnetus Padise Külas: Mootorrattur Hukkus

Kell 16.36 sai politsei teate liiklusõnnetusest Padise külas, kus mööda peateed liikunud mootorrattale sõitis ette