Erakorralised uudised
Foto1

Lõuna-Eestis peeti narkokuritegudes kahtlustavatena kinni neli meest

Oktoobri lõpus ja novembri alguses pidasid politseinikud Tartu- ja Valgamaal kinni neli meest, keda kahtlustatakse narkokuritegude toimepanemises. Kohus võttis 53-aastase ja 28-aastase mehe prokuratuuri taotlusel kaheks kuuks vahi alla.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juhi Steven Ilvese sõnul kahtlustatakse mehi amfetamiini suures koguses käitlemises. „Politseile laekus info võimalikest narkokuritegudest ja asusime seda kontrollima. Kogusime tõendeid ning oktoobri lõpus ja novembri alguses toimunud läbiotsimiste käigus leidsid kriminaalpolitseinikud mitmetest asukohtadest suures koguses amfetamiini. Politseinikud said kätte koguse ainet, millega saanuks tekitada narkojoobe vähemalt 2000 inimesele,“ rääkis Ilves.

„Meie eesmärk on takistada ohtlike ja surmavate ainete jõudmist tänavatele. Tegutseme selle nimel, et narkootilised ained poleks kergesti kättesaadavad ning teeme kõik endast oleneva, et narkokurjategijad tabada,“ lisas Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht.

Oktoobri lõpus ja novembri alguses pidas politsei Tartu- ja Valgamaal narkokuritegudes kahtlustavatena kinni neli meest. Neist 53-aastane ja 28-aastane mees võeti Tartu Maakohtu loal kaheks kuuks vahi alla. Prokuratuur taotles kohtult kahe kahtlustatava vahi alla võtmist, sest prokuratuuri hinnangul võivad mehed vabaduses kuritegude toimepanemist jätkata.

Tartu Maakohus nõustus prokuratuuri seisukohtadega ning võttis mehed kuni kaheks kuuks vahi alla. „28-aastasel mehel on kolm kehtivat kriminaalkaristust, millest viimase narkokuriteo karistuse katseaeg ei ole lõppenud. Seetõttu leidis kohus, et vahistamine uute kuritegude toimepanemise ohtu arvestades on igati põhjendatud,“ sõnas Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Ruti Kilg.

Meeste suhtes alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikku käitlemist. Menetlust viib läbi Lõuna prefektuur ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Vaata ka:

ILM

ILM: Teisipäev 17.06 – Kohati sajab hoovihma, sooja kuni +25C

Öösel: Lääne-Eesti saartel ja rannikul vähese ning vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Mandril on pilves

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Harjumaal hukkus liiklusõnnetuses inimene

Täiendus kell 21:45 Kommenteerib Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna välijuht Ilja Pahhomov: Esialgsetel andmetel sõitis 37-aastane